1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Poetyckie wędrówki po Gdyni...

Centrum Kultury w Gdyni i Przystań Poetycka „Strych” w ramach comiesięcznych spotkań poetyckich, zapraszają w czwartek, 24 lipca na poetyckie wędrówki po Gdyni i okolicach….

 

W programie:

- spotkanie autorskie z poetkami: Jolantą Kmieć - Saburą i Lidią Ziurkowską - Michalewską

- prezentacja najnowszych tomów wierszy pt.: "Z morskiej” i „Moje wędrowanie”

- letnia "smażalnia wierszy", po części głównej spotkania, chętnych z publiczności zapraszamy do zaprezentowania próbki swej twórczości.

Początek o godz. 19.30 w Cafe Strych przy pl. Kaszubskim 7B.

 

Spotkanie poprowadzą: Wojciech Boros i Paweł Baranowski.

 

Wstęp wolny.

 

Jolanta Kmieć-Sabura – debiutowała w roku 1983, w drugim obiegu wydawniczym, zbiorem wierszy „Czy i ty już pojąłeś”, opublikowanym pod pseudonimem Ania Hertz. W roku 1988 z ramienia Akademickiego Komitetu Pomocy Strajkującym jako osoba wspomagająca uczestniczyła w strajku w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Wiersze publikowała w pismach literackich, m.in. w „Zeszytach Literackich” , w Gdyńskim Kwartalniku Artystycznym ,,Bliza” oraz w antologii „Poetycki Grabówek”. Wydała tomy wierszy m.in.: Korale” , „Ścieżki, obłoki, wspomnienia”, „ Z Morskiej”. Germanistka, pracuje na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Gdyni.

 

Lidia Ziurkowska-Michalewska - debiutowała w 1988 r. w „Tygodniu Pilskim” . Publikowała wiersze w licznych pismach literackich, między innymi w ” Autografie”, Akcencie”, „Metaforze”, „Pegazie”, „Kurierze Gdyńskim” oraz w wielu antologiach. Wydała tomiki poezji: „Nocni wędrowcy” „Piórem twój maluję obraz”, „W deszczu skąpana”, „Kropla czerwonej rosy”, „Na kartce światła”, „Trapez błękitu”, „Moje wędrowanie”. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki , Unii Polskich Pisarzy Lekarzy , Sopockiego Klubu Pisarzy i Przyjaciół Książki im .Jerzego Tomaszkiewicza ”Brodwino”. Absolwentka Akademii Medycznej. Mieszka w Gdyni.