1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Teatr Gdynia Główna nie zwalnia tempa, nawet w wakacje

W upalne lipcowe dni Teatr Gdynia Główna zaprasza do swoich chłodnych, gościnnych podziemi. I tak:

18,19.07 godz. 19.00 - premiera spektaklu „Bjóro” – bardzo wakacyjnie.

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Marcin Grota, obsada: Wojciech Jaworski, Agata Mieniuk, Bartłomiej Sudak, muzyka: Antoni Wojnar.

Bjóro to cykl zabawnych, surrealistycznych skeczy inspirowanych realiami pracy w biurze. Ciągłe gry słów, pełne humoru prawdy podsumowujące sytuacje, które każdy pracujący w biurze z pewnością nie raz przeżył, dowcipne piosenki – wszystko to składa się na wieczór w teatrze, który niełatwo będzie zapomnieć. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego Fotel ma plecy, a Kaloryferowi wystają wszystkie żebra – a poza tym chcesz na chwilę zastawić się nad otaczającą Cię rzeczywistością – przyjdź do Teatru Gdynia Główna. Bilety: 20/30 zł.

24, 26. 07 godz. 19.00 „Pan Kot”

Scenariusz i reżyseria: Ida Bocian, obsada: Iwo Bochat, scenografia: Kamil Domachowski, maski: Janusz Bocian.

Alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny... Lekko, z humorem i odrobiną pikanterii. Bilety: 20/30 zł.

25.07, godz. 19.00 „Kawa, chleb i ser”

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak, asystent reżysera: Marzena Chojnowska, Ona: Ida Bocian, On: Piotr Misztela, Dziewczyna: Sandra Szwarc, Teatr Stajnia Pegaza.

Trzy osoby. Trzy narracje. Trzy różne punkty widzenia. Kawa. Chleb. I ser. Ta sama rzeczywistość, a w niej pozornie bliskie sobie osoby. Historia samotności bohaterów, ich relacji pełnej niezrozumienia i wzajemnych zarzutów. Bezsensowne trwanie, nieznośna, powtarzalna codzienność na tle krzykliwych nagłówków, prowokujących gestów i złudnej wiary. Bilety: 20/30 zł.

Strona internetowa: www.teatrgdyniaglowna.pl.