1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Weekend pod znakiem warsztatów w EXPERYMENCIE

W piątek, 18 lipca 2014 r., Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na otwarte warsztaty nawiązujące tematyką do nowej wystawy czasowej „Urbanbees: pszczoły w mieście”, która w lipcu i sierpniu gości w EXPERYMENCIE.

Podczas trzygodzinnych, otwartych aktywności będziemy eksplorować tematy związane z ochroną dzikich pszczół. W godz. 12.00-15.00 wspólnie budować będziemy domowe hotele dla pszczół, dzięki którym zaprosimy te pożyteczne owady do zamieszkania wśród nas, mieszczuchów. Będziemy również sadzić cenne dla pszczół rośliny i kwiaty oraz tworzyć dla nich kreatywne doniczki i osłonki. Nie zabraknie też rozmaitych zabaw edukacyjnych.  

Z kolei w weekend, 19 i 20 lipca, w godz.  12.00 - 16.00 zanurzymy się w świat zabawek obserwowany okiem… konstruktora i fizyka. Podczas warsztatów „Konstruktywnie o zabawkach” będzie można złapać inżynieryjnego bakcyla – wymyślić, zaprojektować i zbudować własną automatyczną zabawkę. Siła tarcia, żyroskop, zasada zachowania momentu pędu, równowaga czy środek ciężkości – to zagadnienia, które były punktem wyjścia do stworzenia jednych z najfajniejszych i najbardziej ukochanych przez nas zabawek! Przyjrzymy się im wspólnie w praktyce.

Udział w warsztatach w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki EXPERYMENT:

- bilet normalny 20 zł,

- bilet ulgowy 12 zł.

ikona