1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Żeglarska elita klasy 49er w Gdyni

Zawody LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 odbędą się w najbliższy weekend,  od 18 do 20 lipca 2014 roku. Na Zatokę Gdańską wypłynie elita widowiskowej klasy 49er. Podczas gdyńskich regat najbardziej emocjonująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy polskimi załogami, które walczą o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie zabraknie także wyścigu nocnego oraz atrakcji dla kibiców.

Zawody LOTTO 49er Grand Prix Gdynia 2014 będą bardzo ważnym sprawdzianem dla całej polskiej reprezentacji prowadzonej przez trenera Pawła Kacprowskiego przed Mistrzostwami Świata w hiszpańskim Santander. Oprócz polskich załóg do Gdyni przyjadą żeglarze z Niemiec, Holandii, Rosji i Ukrainy.

Tegoroczne regaty rozpoczną się w piątek 18 lipca. Zawodnicy podejmą rywalizację w pierwszych wyścigach, które zaplanowano na godzinę 13.00. W sobotę zmagania oraz dodatkowe atrakcje na gdyńskiej plaży wystartują o godz. 11.00. Podobnie jak przed rokiem, widowiskową atrakcją będzie wyścig nocny rozegrany o godzinie 22.00. W niedzielę, która będzie ostatnim dniem regat zawody rozpoczną się o godzinie 11.00, a ceremonia dekoracji zwycięzców zaplanowana jest na godz. 18.00.

Wyścig nocny

Już 19 lipca okaże się, kto powtórzy sukces ubiegłorcznych zwycięzców Erika Heil’a i Thomasa Ploessel’a. Uczestnicy zaczną niestandardowo - biegiem z plaży. Ścigać się będą odpowiednio oznaczoną trasą i oświetlonymi łódkami. Wyścig jest punktowany poza ogólną klasyfikacją, a triumfatorzy otrzymają wartościowe nagrody.

Miasteczko regatowe

Z okazji zawodów, na plaży Śródmieście stanie miasteczko regatowe, gdzie w przerwach pomiędzy obserwacją wyścigów, kibice spróbują sportowej rywalizacji, a także poznają żeglarskie gwiazdy.

Więcej na: http://49ergrandprix.com/.