1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie

Już po raz dziewiętnasty Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza na spektakle z morzem w tle na Scenie Letniej w Orłowie.

18, 19, 20 lipca 2014 r. o godz. 20.00 Molier „Chory z urojenia” w reżyserii Tomasza Mana.

Niezwykle zabawnie opowiedziana historia hipochondryka Argana, demaskująca zarówno głęboko skrywane słabości człowieka jak i bezradność medycyny wobec egzystencjalnych rozterek. Choroba jako metoda radzenia sobie z wszelkim złem, manipulowania otoczeniem, zwrócenia na siebie uwagi, czy też sposób na ucieczkę od samotności. Wszystko to praktykujemy od wieków. Dlatego aktualność  napisanej z brawurą, humorem i refleksją sztuki Moliera, nie przemija z czasem, a wręcz znakomicie wpisuje się w postęp cywilizacyjny.  Jak na klasyczną komedię mistrza przystało… wszystko kończy się happy endem.

20 i 27 lipca o godz. 12.00 Cała Polska Czyta Dzieciom na Scenie Letniej w Orłowie.

Wstęp wolny.

21 lipca o godz. 20.00 JAZZ NA PLAŻY - JANUSZ MACKIEWICZ ELEC-TRI-CITY.

Janusz Mackiewicz - gitara basowa, Marcin Wądołowski - gitara, Dominik Bukowski - xylosynth, Grzegorz Sycz - perkusja

Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Każdy z muzyków ma na swoim koncie niemały dorobek artystyczny. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości.

Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70-tych z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii.

Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka.

22 i 29 lipca o godz. 20.00 na wielokrotnie nagradzany spektakl „Idąc rakiem” Güntera Grassa w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego. Przedstawienie, wystawiane w naturalnej scenografii „Daru Pomorza”, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i krytyki, a obecny na galowej premierze Autor wyraził swój zachwyt i uznanie dla tak trafnego przełożenia materii słowa na materię teatru.

Gdański odział Telewizji Polskiej zrealizował przedstawienie dla TVP Kultura. „Idąc rakiem” to fascynujący dialog współczesności z przeszłością, w którym pierwsza domaga się rozliczeń i wyjaśnień, druga natomiast czuwa przyczajona, by ostatecznie ujawnić swe okaleczone i zdeformowane oblicze. Skutki ich spotkania mogą okazać się dramatyczne, bowiem wobec odradzającego się zła, wszyscy jesteśmy tak samo bezradni.

24 i 30 lipca o godz. 20.00 „Sammy” Kena Hughes’a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.

Sammy Lee Ellerman przez dwa „el” ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i… długi. Narobił sobie kłopotów, idzie po niego macedońska mafia. Ma niewiele czasu na zebranie gotówki, inaczej… oni nie żartują. Czy mu się uda? Czy ocali życie, czy siebie od zapomnienia – komponując musicalowy utwór na miarę największych hitów? Zobaczcie sami. I posłuchajcie – wielkich przebojów w brawurowym wykonaniu Doroty Lulki i Rafała Kowala, którym towarzyszą zaskakujące chórki.

25, 26, 27, 31 lipca o godz. 20.00 „W kręgu namiętności - Tango Piazzolla” Anny Burzyńskiej w reżyserii Józefa Opalskiego.

Gorący, pełen namiętności i rytmów tanga spektakl muzyczny, w którym miłość i nienawiść nieustannie idą w parze, targając bohaterami i popychając ich do nie zawsze rozsądnych czynów. Tutaj kochają wszyscy, choć nie zawsze dobrze lokują swoje uczucia. Elektryzujące utwory Astora Piazzolli i magiczna przestrzeń sceny letniej w Orłowie przeniosą Was w fascynujący świat argentyńskich knajpek, w których spełnia się każdy sen.

28 lipca o godz. 20.00 „Życia garść” – recital piosenek Anny Jantar w wykonaniu Beaty Buczek-Żarneckiej i Mariusza Żarneckiego.

występują: Beata Buczek-Żarnecka (śpiew), Mariusz Żarnecki (narracja), zespół muzyczny „Made In Heaven”: Hubert Świątek (klawisze), Adam Zagrodzki (perkusja), Tomasz Przyborowicz (gitara basowa), Mariusz Świątek (saksofony).

Spektakl poświęcony jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W spektaklu, oprócz wielkich przebojów, takich jak: „Nic nie może wiecznie trwać”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, prezentujemy utwory mniej znane, dzięki czemu możemy pokazać widzom pełniejszy, bardziej różnorodny obraz niezwykłej piosenkarki. Wspomnienia, anegdoty, poezja i muzyka tworzą koncert- impresję, chwilami zabawną i radosną, chwilami zadumaną i wzruszającą, ale nade wszystko niosącą odbiorcy optymizm, uśmiech i pozytywne emocje.

Ciesz się latem na Scenie w Orłowie!

Rezerwacja biletów: Biuro Promocji Teatru Miejskiego w Gdyni, tel. 58 660 59 22, czynne: poniedziałek – piątek w godz. 9.00 – 16.00. Kasa w Orłowie czynna codziennie: w godz. 15.00 – 20.00.

Kasa na Darze Pomorza czynna godzinę przed spektaklem „Idąc rakiem”

Telefon na Scenę Letnią: 507 714 599.

Strona internetowa: www.teatrgombrowicza.art.pl