1156 (756) 2014-08-01 - 2014-08-07

2 sierpnia gdyńskie Jastrzębie grają o Mistrzostwo Polski! Przyjdź wspierać swoją drużynę!

2 sierpnia na Stadionie Miejskim w Gdyni zostanie rozegrany IX SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ostatnie dwie edycje imprezy odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie i przyciągnęły na trybuny łącznie blisko 40 000 widzów. Dzięki tym spektakularnym sukcesom polski SuperFinał zyskał miano najważniejszego wydarzenia futbolowego w Europie.

Seahawks Gdynia i Panthers Wrocław


W tym roku o mistrzostwo Topligi zagrają Seahawks Gdynia i Panthers Wrocław. Sezon zasadniczy oba zespoły zakończyły z identycznym bilansem 8-2. W półfinale Pantery pokonały Kozły Poznań 32:0, a Jastrzębie, po pasjonującym meczu, wygrały 31:28 z Warsaw Eagles.


Seahawks na co dzień rozgrywają swoje mecze na Narodowym Stadionie Rugby. Teraz będą miały okazję zagrać na jednym z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych obiektów sportowych w Polsce - Stadionie Miejskim w Gdyni.
Jastrzębie występują w PLFA od pierwszego jej sezonu, który miał miejsce w 2006 roku. Do tej pory jedyne mistrzostwo Seahawks zdobyli w 2012 roku, gdy na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali Warsaw Eagles. W ubiegłym roku trofeum mistrza Topligi powędrowało do Giants Wrocław. Po sezonie Giganci połączyli siły z Devils Wrocław tworząc bardzo silne Pantery.
Gdyńska drużyna prowadzona jest przez doświadczonego trenera Macieja Cetnerowskiego, który nie kryje jak ważny będzie sobotni mecz - Dla każdego zespołu, który ma okazję wygrać mistrzostwo we własnym mieście jest to niebywała okazja. Na razie to tylko okazja, ale chcemy ją wykorzystać. Pragniemy dać dużo radości naszemu miastu i naszym kibicom. Jesteśmy pełni optymizmu. Na pewno bardzo podbudowało nas półfinałowe zwycięstwo z Warsaw Eagles. Jesteśmy bardzo skoncentrowani i zdeterminowani by zamknąć sezon zwycięstwem.

Także wrocławianie doceniają swojego rywala - Nasz przeciwnik w pełni zasłużył na swoją pozycję, a my jesteśmy w stu procentach skoncentrowani na przygotowaniach do meczu. To wielki zaszczyt móc konkurować z bardzo utalentowaną drużyną i jednym z najlepszych sztabów trenerskich w Polsce - powiedział Mott Gaymon, trener główny Panthers Wrocław.
- Marzyliśmy o rozegraniu SuperFinału w naszym mieście. Jesteśmy dumni i bardzo podekscytowani tym, że w meczu o najwyższą stawkę wystąpimy przed własna publicznością. To będzie prawdziwa bitwa o mistrzostwo. Bardzo potrzebujemy wsparcia gdyńskich kibiców! - skomentował Marcin Bluma, skrzydłowy Seahawks.

W futbolu amerykańskim aktywnie wspierającą publiczność nazywa się dwunastym zawodnikiem. Kibice Jastrzębi znani są z entuzjastycznej pomoc swoim pupilom - głośno dopingują, malują twarze w klubowe barwy nigdy nie przestając wierzyć w zwycięstwo. Po półfinałowym meczu, podczas którego szala zwycięstwa dopiero w ostatnich sekundach przechyliła się na stronę Jastrzębi, na twarzach kibiców widać było łzy radości i ulgę. Kiedy zawodnicy dziękowali fanom, uściskom i wzruszeniom nie było końca. - Każdy zawodnik futbolu amerykańskiego w Polsce marzy o tym żeby zagrać w SuperFinale PLFA. Jestem szczęśliwa i dumna, że w tym roku Seahawks Gdynia będą walczyć o mistrzostwo. Gra w SuperFinale przed własną publicznością jest spełnieniem najśmielszych futbolowych marzeń - powiedziała Wiesława Krzysztofek z Klubu Kibiców Seahawks.

SuperFinał to więcej niż mecz!

godz. 12.00 - start Wielkiego Amerykańskiego Pikniku. Imprezę poprowadzi Rafał Bryndal.
- zostań futbolistą i naucz się gry od Reprezentantów Polski,
- przyprowadź dzieci do wielkiego miasteczka zabaw (trampoliny, jump city, animatorzy, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, tor wyścigowy BMW),
- weź udział w konkursach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami,
- baw się na koncertach grup InoRos i The Thox,
- naucz się tańczyć z Salasa Kings and Street Kings,
- obejrzyj wystawę najnowszych modeli BMW,
- spotkaj się z drużynami przy ich stoiskach,
- skosztuj amerykańskich smakołyków w strefę cateringowej,
- odLOTowy konkurs, w którym będzie można wygrać bilet marzeń.
godz. 15.30 - początek meczu o mistrzostwo,
- występy cheerleaderek i prezentacja zawodników,
godz. 16.00 - mecz o Mistrzostwo Topligi Seahawks Gdynia - Panthers Wrocław,
ok. godz. 20.00 - koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy,
- po występie wręczenie głównej nagrody dla kibiców.
Nagrody do wygrania także podczas pikniku oraz w przerwie meczu.

Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia


Zarówno Panthers Wrocław, jak i Seahawks Gdynia rundę zasadniczą zakończyły z bilansem 8-2. 6 kwietnia na własnym boisku gdynianie pokonali gości 30:22. 22 czerwca w sercu Dolnego Śląska Panthers triumfowali 23:14.
Dzięki lepszemu bilansowi małych punktów w bezpośrednich starciach to wrocławianie zakończyli sezon regularny na pierwszym miejscu. Dzięki temu w półfinale los sparował ich z czwartym zespołem Topligi - Kozłami Poznań. Po jednostronnym meczu Panthers wygrali 32:0. Dzień później w Gdyni doszło do prawdziwego dreszczowca. Po znakomitej grze okraszonej licznymi zwrotami akcji Jastrzębie pokonały Warsaw Eagles 31:28.

Do tej pory Jastrzębie mierzyły się z drużynami z Wrocławia (The Crew, Devils, Giants i Panthers, którzy powstali po fuzji Gigantów i Diabłów) dwadzieścia razy. Bilans tych starć to 11-9 na korzyść zespołów z Dolnego Śląska. Co ciekawe pięć z tych spotkań było półfinałami ligi (4-1 na korzyść drużyn z województwa dolnośląskiego). Sobotni mecz będzie jednak pierwszym w historii, w którym o mistrzostwo zagrają wrocławianie z gdynianami.
Takie gwiazdy jak Jamal Schulters, Bartosz Dziedzic, Kamil Ruta, Grzegorz Mazur i Deante Battle (Panthers) czy Tunde Ogun, Sebastian Krzysztofek, Lance Kriesien, Michał Gabrowski i Peter Plesa (Seahawks) gwarantują liczne spektakularne zagrania i wielkie emocje podczas IX SuperFinału!


Logo PanterMimo iż Pantery od momentu swojego powstania rozegrały dopiero jedenaście meczów ligowych, to są one drużyną z równie długimi tradycjami, jak ich SuperFinałowi rywale. Pierwszy zespół we Wrocławiu - The Crew - powstał w 2005 roku. Obok gdyńskich Seahawks, warszawskich Eagles i poznańskich Fireballs Załoga była jednym z założycieli PLFA. Swoje pierwsze mistrzostwo The Crew zdobyli w 2007 roku pokonując w stolicy AZS Silesia Rebels. Na kolejny tytuł Załoga musiała poczekać cztery sezony. Po pasjonującym finale w Bielawie, który był pierwszym meczem PLFA pokazywanym w telewizji, The Crew wygrali z Devils Wrocław 27:26. To właśnie z tą drużyną po sezonie 2012 połączyli siły tworząc Pantery. Zanim jednak doszło do fuzji, w VIII SuperFinale rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie, na oczach 16 500 widzów, Giants, następcy The Crew, pokonali Warsaw Eagles.
Sztabem trenerskim Panter dowodzi Mott Gaymon, który nie kryje uznania dla gdyńskich Jastrzębi - Nasz przeciwnik w pełni zasłużył na swoją pozycję, a my jesteśmy w stu procentach skoncentrowani na przygotowaniach do meczu. To wielki zaszczyt móc konkurować z bardzo utalentowaną drużyną i jednym z najlepszych sztabów trenerskich w Polsce.


Logo JastrzębiJastrzębie są jedną z czterech drużyn, które wystąpiły w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Zespół założony z inicjatywy Macieja Cetnerowskiego powstał w 2005 roku i w każdym z dotychczasowych dziewięciu sezonów występował w najwyższej klasie rozgrywkowej PLFA. Tylko raz, w 2009 roku, Jastrzębie nie zakwalifikowały się do play-off. Po dwóch przegranych finałach w 2006 i 2008 roku, w najważniejszym meczu sezonu 2012, na oczach 23 000 widzów zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie gdynianie pokonali Warsaw Eagles. Teraz Czarno-Żółci staną
przed wielką szansą na zdobycie mistrzostwa na własnym terenie.
Gdyńska drużyna prowadzona jest przez doświadczonego trenera Macieja Cetnerowskiego, który nie kryje jak ważny będzie sobotni mecz - Dla każdego zespołu, który ma okazję wygrać mistrzostwo we własnym mieście jest to niebywała okazja. Na razie to tylko okazja, ale chcemy ją wykorzystać. Pragniemy dać dużo radości naszemu miastu i naszym kibicom. Jesteśmy pełni optymizmu. Na pewno bardzo podbudowało nas półfinałowe zwycięstwo z Warsaw Eagles. Jesteśmy bardzo skoncentrowani i zdeterminowani by zamknąć sezon zwycięstwem.

Piknikowe i meczowe atrakcje

Futbol amerykański jest obecny w Polsce dopiero od kilku lat. W Stanach Zjednoczonych jest najpopularniejszą dyscypliną sportu, która przyciąga na stadiony setki tysięcy kibiców. Futbol stał się częścią amerykańskiej kultury. Wokół każdego meczu, nawet na poziomie szkoły średniej, organizowanych jest wiele atrakcji dla całych rodzin.

Na sobotni mecz organizatorzy przygotowali wspaniały piknik ze specjalnym miasteczkiem zabaw dla dzieci. Najmłodsi będą mogli szaleć w dmuchanych zamkach oraz na zjeżdżalniach i piętrowym placu zabaw. Trochę starsi kibice będą mogli ścigać się na torze wyścigowym BMW oraz próbować swoich sił w futbolu na boisku, na którym podstaw gry uczyć będą reprezentanci Polski. Fani motoryzacji będą mogli podziwiać najnowsze modele aut BMW.
Na piknikowej scenie wystąpią zespoły InoRos oraz The Thox, a po meczu dla kibiców zagrają Poparzeni Kawą Trzy - popularni wykonawcy poprockowi.
Prawdziwy Amerykański Piknik to również strefa cateringowa oferująca tradycyjne smakołyki amerykańskiej kuchni: burgery, hotdogi, dania tex-mex.
O godz 15.30 rozpocznie się ceremonia otwarcia IX SuperFinału, którą uświetnią występy pięknych cheerleaderek z Warsaw Elite Cheerleaders oraz Wildcats. Potem przyjdzie czas na sportowe emocje w wielkim stylu i doping dla swojej drużyny. Doping poprowadzą komentatorzy, którzy będą tłumaczyć zasady gry oraz sytuację na boisku. Po zakończeniu meczu w efektownym deszczu confetti wręczone zostanie nowe trofeum dla Mistrza Topligi.

Bilety na IX SuperFinał PLFA

Bilety można nabyć w ponad 400 punktach sprzedaży w całej Polsce, w tym, między innymi w każdym z Empików. Informacje o lokalizacjach wszystkich punktów mogą Państwo znaleźć pod adresem: http://www.eventim.pl/tickets.html?affiliate=PLE&doc=search/ticketAgency
Zapraszamy do zakupu biletów za pomocą strony internetowej www.eventim.pl/superfinal
Bilety normalne w cenie 20-50 zł.
Zniżki*:
- rodzina (min. 3 osoby) - 20%
- dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) - 20%
- dla osób które zachowały bilety z poprzednich imprez organizowanych przez PLFA - 20%
*dokument uprawniający do danej zniżki będzie sprawdzany przy wejściu na stadion

Bilety można będzie kupić w dniu imprezy, 2 sierpnia, w kasach przy Stadionie Miejskim od godz. 10.00.


Jak dojechać na Stadion Miejski w Gdyni?

Osoby, które wybierają się 2 sierpnia na Stadion Miejski w Gdyni przy ul. Olimpijskiej 5 zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.
Na stadion można dojechać kolejką SKM. Należy wysiąść na stacji Gdynia - Redłowo.
Można także dojechać autobusami i trolejbusami: R, W, Z, 21, 23, 24, 26, 27, 29, 121, 152 172, 180, 192.
Po zakończeniu imprezy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni podstawi specjalne autobusy (pętla Redłowo SKM), które rozwiozą publiczność do centrum i dzielnic miasta. Szczegóły na stronie internetowej: www.zkmgdynia.pl
Wokół stadionu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Przed godz. 12.00 zamknięta zostanie ul. Olimpijska, a około godz. 15.00 wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka od skrzyżowania z ul. Konwaliową. Organizatorzy proszą o dostosowanie się do poleceń służb porządkowych i policji.


Zapoznaj się z wkładką dotyczącą SuperFinału

ikona