1156 (756) 2014-08-01 - 2014-08-07

Gdynia na słodko

Lody, koktajle, ciastka, czekolady - pyszne słodkie desery opanują w ten weekend Gdynię. 2 i 3 sierpnia każdy niech zapomni o liczeniu kalorii. „Gdynia na słodko" - to doskonała okazja do spróbowania nowych i znanych już smaków, a także poznania przepisów na pyszne desery. A wszystko to za pół ceny. Będzie też konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

W sobotę 2 sierpnia o godz. 12.30 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) słodki piknik na trawie poprowadzi mistrz cukiernictwa Tomasz Deker. Będzie pokaz specjalny life cooking, będzie też zachęcał wielbicieli słodyczy do wspólnego eksperymentowania podczas warsztatów.To także okazja do zrobienia własnych lizaków i cukierków podczas warsztatów z CIUCIU - manufaktury produkującej słodycze według siedemnastowiecznych receptur. Do jednodniowej „kawiarni na trawie" zapraszają kulinarne blogerki zrzeszone pod egidą Trójmiejskiej Solniczki. Częstować będą popisowymi deserami, wybranymi specjalnie na tę słodką okoliczność. A wszystko w atmosferze wakacyjnego, rodzinnego pikniku.
Ale „Gdynia na Słodko" to przede wszystkim możliwość rozsmakowania się w pysznych słodyczach i deserach, jakie oferują gdyńskie restauracje i kawiarnie. W dniach 2-3 sierpnia ze specjalnym 50% rabatem!
A przy okazji kulinarnych rozkoszy można wygrać cenne nagrody! Każdy, kto podczas weekendu spróbuje deserów w trzech różnych lokalach oznaczonych plakatami „Gdyni na Słodko" i zbierze w nich trzy specjalne naklejki, weźmie udział w losowaniu albumów kulinarnych i bonów na zakupy w sklepie wnętrzarskim. Naklejki z danymi kontaktowymi będzie można zostawiać w specjalnie oznaczonej skrzynce w InfoBoxie do poniedziałku, 4 sierpnia. Losowanie nagród odbędzie się we wtorek.

Oto kawiarnie i restauracje biorące udział w „Gdyni na słodko":

Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6), Cafe Klaps (ul. Wybickiego 3), Cafe Strych (Plac Kaszubski 7), Chwila Moment (InfoBox, ul. Świętojańska 30), Coco (Centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21), Lavenda Cafe & Galeria (ul. Starowiejska 11), Le Bonjour (ul. Świętojańska 62), Kulinarne Safari (ul. Abrahama 20), The Coffee Factory (Centrum Riviera, ul. Górskiego 2), Trattoria La Fortuna (ul. Armii Krajowej 9/1), U Muzyk'uff (ul. Derdowskiego 9 - 11), Marengo (Centrum Riviera, ul. Górskiego 2).

Więcej: www.kulinarnagdynia.pl

ikona