1156 (756) 2014-08-01 - 2014-08-07

Gdyńska Szkoła Rowerowa

To propozycja dla wszystkich mieszkańców, którzy mają obawy przed podróżowaniem ulicami miasta, a jednocześnie chcą przełamać barierę i przesiąść się z samochodu na rower.

Szkoła kojarzy się głównie z dziećmi i młodzieżą, ale oni mają od niej odpoczynek do września. Ta szkoła, w dość nietypowej formule jest przeznaczona dla dorosłych mieszkańców Gdyni i głównej roli nie grają tutaj podręczniki. Gdyńska Szkoła Rowerowa ma za zadanie przełamać opory przed jazdą ulicami miasta i nakłonienie do podróżowania dwoma kółkami na przykład z domu do pracy.
Na początek jednak teoria. Uczestnicy podczas 3 godzinnego szkolenia nauczą się zasad ruchu. Następnie nawet setka kursantów przesiądzie się na rower. Nie trzeba posiadać roweru żeby wziąć udział w tej części ćwiczeń, organizatorzy zadbali o treningowe jednoślady. Następnie pod okiem instruktora rozpoczną indywidualne szkolenie praktyczne, na których kursant sam określi dokąd chce jechać. Instruktor pokaże jak jechać z miejsca startu do celu i na co zwracać uwagę podczas jazdy. W drodze powrotnej, po uprzednim przeszkoleniu nastąpi zamiana ról i to kursant będzie prowadził. Większość przejazdów będzie nagrywana po to, żeby później wspólnie sprawdzić błędy i ustalić największe przeszkody na trasie - mówi Jakub Ubych ze stowarzyszenia In Gremio.
Ćwiczenia teoretyczne będą się odbywały w soboty przed i popołudniu. A indywidualne szkolenia w tygodniu, tak żeby dostosować się do rytmu dnia kursanta. W wyjątkowych przypadkach instruktor przyjedzie do nieśmiałych i wahających się uczestników.
Efekt Gdyńskiej Szkoły Rowerowej, to kolejna setka mieszkańców, która będzie korzystała z roweru jako codziennego środka transportu.

Więcej informacji na www.ingremio.edu.pl i www.rowerowagdynia.pl/szkola

ikona