1156 (756) 2014-08-01 - 2014-08-07

II Weekend Szwajcarski z Wymiennikownią

Druga edycja Weekendu Szwajcarskiego zbliża się wielkimi krokami! W sobotę 9 i niedzielę 10 sierpnia na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia odbędzie się druga edycja imprezy, która rok temu przyciągnęła setki gdynian. Tym razem z pewnością będzie podobnie, bo atrakcji, jakie na te dwa dni zaplanowano, nie można ominąć. Wydarzenie jest doskonałą okazją, by poznać bliżej Szwajcarię: jej kulturę, tradycję i obyczaje.

Impreza potrwa od godz. 12.00 do 16.30. Na sobotę zaplanowano warsztaty „Kulinarnie po szwajcarsku", warsztaty kreatywne z FABLAB Trójmiasto, podczas których powstaną małe, ekologiczne meble, warsztaty komiksowe, których uczestnicy stworzą komiksową reklamę wybranej szwajcarskiej specjalności, oraz kuglarskie. Będzie pokaz filmów związanych ze Szwajcarią realizowanych przez Planet Doc+, własnoręczne tworzenie naturalnych mydeł, warsztaty D.I.Y i wspólne granie w Love Land - szwajcarską grę odpowiadającą co prawda na trudne pytania, ale w sposób prosty. Przez cały czas oglądać będzie można wystawę zdjęć ze Szwajcarii, poznać szwajcarską literaturę czy powspinać się na ściance.

W niedzielę - wielkie grillowanie, druga część warsztatów kreatywnych, komiksowych, pokazów filmów, a także szycie ekologicznych toreb i poduszek w szwajcarskich klimacie, zajęcia poświęcone szwajcarskiej typografii czyli literkom oraz warsztaty breakdance. Wszystko oczywiście pod wspólnym hasłem, jakim jest Szwajcaria.

Weekend Szwajcarski organizowany jest w ramach prowadzonego w Gdyni projektu „Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży" współfinansowanego przez Szwajcarię. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Szczegółowy program weekendu znaleźć można na: www.wymiennikownia.org oraz facebookowym profilu projektu Wymiennikownia.

Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich, na warsztaty obowiązują zgłoszenia.

ikona