Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1157 (757) 2014-08-08 - 2014-08-21

Gdyńskie Jastrzębie Mistrzami Polski Futbolu Amerykańskiego

Gdyńskie Jastrzębie zdobyły w sobotę tytuł Mistrza Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W finale rozegranym 2 sierpnia 2014 r. na Stadionie Miejskim w Gdyni żółto-czarni pokonali po emocjonującym meczu Panthers Wrocław. To drugie w historii klubu mistrzostwo Polski. Tytuł powrócił do Gdyni po roku przerwy.

Sobotni IX Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego był świetną promocją tego sportu. Obie drużyny zagrały znakomicie, a spotkaniu, które oglądała pięciotysięczna publiczność, towarzyszyła pozytywna energia i sportowa atmosfera. Na trybunach zasiadła spora grupa kibiców z Wrocławia oraz liczni fani futbolu z innych miast - Szczecina, Białegostoku czy Warszawy.

Mecz otworzył się dopiero w drugiej kwarcie. Pierwsze 7 punktów dla Seahawks Gdynia zdobył nazywany przez komentatorów pędzącą lodówką Tunde Ogun. Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca tej odsłony, Pantery zerwały się do ataku i w ostatnich sekundach zdobyły przyłożenie, którego jednak nie zdołały podwyższyć.

W III kwarcie Jastrzębie pokazały kto rządzi na boisku. Seahawks po prostu rzucili się na zawodników z Wrocławia. Tunde Ogun zaliczył dwa brawurowe przyłożenia, Lance Kriesien jedno, które w sumie dały wynik punktowy 28-12.

Za ostatnie 12 minut finału brawa należą się dla Tomasza Białego i... Tunde Oguna. Chociaż Pantery przebudziły się z letargu i rozpoczęły szaloną pogoń, już kilka minut przed końcem wiadomo było, że tytuł przypadnie gdynianom. Dlatego też zawodnicy oglądający spotkanie z bocznej linii boiska, jeszcze przed ostatnim gwizdkiem rozpoczęli świętowanie.