UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1157 (757) 2014-08-08 - 2014-08-21

Gwiazdy polskiego i światowego triathlonu wystąpią w Gdyni

1500 zawodników będzie rywalizować o zwycięstwo w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Wśród nich gwiazdy światowego formatu na czele z Niemcem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman i Ukraińcem Victorem Zyemtsevem, ubiegłorocznym triumfatorem zawodów w Gdyni.

Na zwycięzców czeka rekordowa pula nagród wynosząca w tym roku aż 45 tys. dolarów. Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8 - 10 sierpnia 2014.
W programie zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania - 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km - 20 km - 5 km).
Na starcie Herbalife Triathlon Gdynia 2014 nie zabraknie Polaków. Główną faworytką w rywalizacji pań jest Maria Cześnik, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Londynie, która na dwa tygodnie przed zawodami w Gdyni odniosła spektakularne zwycięstwo w Pucharze Świata ITU w Chinach. Główną konkurentką dla Marii Cześnik będzie Camille Lindholm. Ta doświadczona Szwedka święciła triumfy na wielu międzynarodowych imprezach z cyklu Challenge oraz Ironman. Do walki o podium powinny włączyć się też pozostałe nasze reprezentantki - Ewa Bugdoł, aktualna Mistrzyni Polski, Ewa Komander oraz Paulina Kotfica.
Szczególnie pasjonująco zapowiada się rywalizacja mężczyzn. Jeszcze nigdy na jednych zawodach w Polsce nie pojawiło się tak wielu utytułowanych zawodników. Oprócz wspomnianych wcześniej Andreasa Raelerta i Victora Zyemtseva na starcie zobaczymy m.in. Borisa Steina, odkrycie sezonu 2013 w Niemczech, który dopiero co sięgnął po zwycięstwo w prestiżowych zawodach Ironman Zurich, Ukraińca Antona Blokhina, trzykrotnego triumfatora Herbalife Triathlon oraz reprezentanta Włoch Massimo Ciganę. W gronie faworytów do podium wymieniani są również reprezentanci Polski - Mikołaj Luft oraz Kacper Adam, świeżo upieczony Mistrz Polski na dystansie długim.
Wśród panów wystartuje też niezwykły duet: Marcin Suwart i Jarosław Skiba. Ten niezwykły paratriathlonowy tandem zachwycał w 2013 roku kibiców zgromadzonych na trasie w Gdyni. Marcin od 15 roku życia nie widzi. Jarek jest trenerem triathlonu, który na co dzień z Nim trenuje. Od ponad roku wspólnie startują w zawodach triathlonowych. W 2014 roku Marcin i Jarosław zostali powołani do kadry polski paratriathlonu i walczą o awans na Paraolimpiadę w Rio 2016. W przygotowaniach do Igrzysk wspiera ich Europejskie Centrum Odszkodowań.
Jak co roku na starcie Herbalife Triathlon zobaczymy całą plejadę gwiazd sportu i szklanego ekranu. Do Gdyni przyjeżdżają popularni aktorzy, którzy są ambasadorami imprezy m.in. Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca oraz Tomasz Karolak, a także prezenter telewizyjny Maciej Dowbor i dziennikarz Piotr Kraśko.
W Herbalife Triathlon Gdynia wystartują także znani sportowcy, którzy specjalizują się w innych dyscyplinach sportowych, ale triathlon stał się ich nową pasją. Na sprincie będziemy mogli podziwiać na przykład zwycięzcę Tour de Pologne Cezarego Zamanę, a na długim dystansie jego kolegę z peletonu Piotra Wadeckiego. Grono wybitnych sportowców uzupełniają brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w windsurfingu Przemysław Miarczyński i Anna Jakubczak - Pawelec, lekkoatletka specjalizującą się w biegu na 1500 m, która z powodzeniem reprezentowała nasz kraj na trzech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, Atenach i Pekinie. Nie zabraknie też Iwony Guzowskiej, wielokrotnej mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie. Niestety na starcie nie zobaczymy Małgorzaty Foremniak, która jest zmuszona wycofać się z rywalizacji z powodu przewlekłej kontuzji.

Program imprezy:
czwartek, 7 sierpnia 2014 r.
godz. 18.30 - sailfish swimnights - trening pływacki w Morzu Bałtyckim - Gdynia - Redłowo, (na końcu Bulwaru Nadmorskiego)
piątek, 8 sierpnia 2014 r.
godz. 8.00 - 10.00 - Otwarty trening pływacki dla uczestników Herbalife Triathlon (Plaża Miejska w Gdyni)
sobota, 9 sierpnia 2014 r.
godz. 10.00 - 12.15 - start Herbalife Triathlon Gdynia „Sprint" (Plaża Miejska, Skwer Kościuszki)
godz. 13.00 - Dekoracja Herbalife Triathlon Gdynia „Sprint" (al. Jana Pawła II)
niedziela, 10 sierpnia 2014 r.
godz. 9.00 - start Herbalife Triathlon Gdynia 2014 (Plaża Miejska w Gdyni)
godz. 16.30 - dekoracje zwycięzców (al. Jana Pawła II).

***

W związku z organizacją Herbalife Triathlon Gdynia 2014 w dniach 8-10 sierpnia na terenie Gdyni i Rumi wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.
piątek-niedziela, 8-10 sierpnia
Z ruchu kołowego od godz. 6.00 wyłączony zostanie w całości Skwer Kościuszki oraz aleja Jana Pawła II na odcinku od Waszyngtona do Akwarium Gdyńskiego. Parkowanie wzdłuż al. Jana Pawła II będzie zakazane.
sobota, 9 sierpnia
W godzinach 9.00-14.00 z ruchu kołowego będą okresowo wyłączane ulice: Świętojańska, Portowa, Wendy, Polska, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Borchardta, Armii Krajowej i al. Marsz. Piłsudskiego.
niedziela, 10 sierpnia
W godzinach 8.00 - 18.00 z ruchu kołowego będą okresowo wyłączane:
- w Gdyni: ul. Świętojańska, Portowa, Wendy, Polska, Janka Wiśniewskiego, Hutnicza, Jana z Kolna, Borchardta, Armii Krajowej, al. Marsz. Piłsudskiego;
- w Rumi: Pomorska, Gdańska, Dębogórska, I Dywizji Wojska Polskiego, Rumska (droga nr 100 do miejscowości Pierwoszyno). Od czwartkowego poranka (7 sierpnia) zamknięty zostanie parking na wysokości Akwarium Gdyńskiego, gdzie trwa budowa strefy zawodów.
W sobotę 9 (od godz. 9.00 do ok. 12.30), 10 sierpnia (od godz. 8.00 do 18.00), w związku z zawodami triathlonowymi, komunikacja miejska w Gdyni, Rumi i gminie Kosakowo będzie funkcjonować wg zmienionych rozkładów jazdy. Szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej:
www.zkmgdynia.pl
Prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i przepraszamy za ewentualne niedogodności.