1157 (757) 2014-08-08 - 2014-08-21

Maraton „Solidarności”

Jubileuszowy, dwudziesty Maraton „Solidarności" wystartuje 15 sierpnia 2014 r. z Gdyni do Gdańska na nowej trasie i z nowy sponsorem tytularnym. Bieg na trasie Gdynia - Sopot - Gdańsk wspiera Polpharma. Na liście zgłoszeń jest już ponad tysiąc zawodniczek i zawodników z 17 państw (Kenii, USA, Chin, Niemiec, Litwy, W.Brytanii, Włoch, Szwecji, Hiszpanii, Belgii, Słowacji, Węgier, Francji, Ukrainy, Białorusi, Czech i oczywiście Polski). Akces uczestnictwa można zgłosić do 8 sierpnia drogą internetową oraz 14 i 15 sierpnia w Biurze Zawodów na starcie. Warto się jednak pospieszyć, gdyż czym później tym za wpisowe trzeba będzie zapłacić więcej.

Rejestrować się można poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://maratongdansk.home.pl

Maraton Solidarności rozgrywany jest nieprzerwanie od 1995 roku. Na trasie Gdynia-Sopot-Westerplatte-Gdańsk biegacze rywalizowali w latach 2008-2013, a wcześniej biegano w przeciwnym kierunku. Na jubileuszową, dwudziestą edycję przygotowano zmodyfikowaną trasę. Stali uczestnicy maratonu nowy trakt powinni przyjąć z zadowoleniem, gdyż znika chyba najtrudniejszy z dotychczasowych odcinków, ten prowadzący do Westerplatte. Mapa nowej trasy pod adresem: www.maratongdansk.home.pl/trasa.php

Uwaga!!! Tego dnia należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Ulice będą, na czas imprezy okresowo wyłączane z ruchu. Prosimy o stosowanie się do znaków i poleceń służb porządkowych.

ikona