1157 (757) 2014-08-08 - 2014-08-21

ME w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 18

W dniach 14 - 24 sierpnia 2014 r. odbędą się w Gdańsku i Gdyni Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18.
To kolejna z cyklu imprez rangi mistrzowskiej w piłce ręcznej, których gospodarzem jest nasz kraj. Przed rokiem w Trójmieście o prymat na Starym Kontynencie rywalizowały juniorki do lat 17. W styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów.

- Działamy zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej. Biuro organizacyjne turnieju składa się ze specjalistów od organizacji imprez, administracji sportowej i logistyki, dysponujących ogromnym doświadczeniem przy organizacji meczów i turniejów - podkreśla Anna Mędlińska, koordynator Mistrzostw.

W sierpniu młodzi szczypiorniści rywalizować będą w Gdynia Arena oraz Hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Awans do następnej fazy turnieju wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
Swój pierwszy mecz w ramach czempionatu Starego Kontynentu reprezentanci Polski rozegrają 14 sierpnia w Gdyni, a ich rywalami będą Niemcy. We wstępnej fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Białorusią (15.08) i Czechami (17.08).

- Stawka w grupie jest bardzo wyrównana, trudno wskazać zdecydowanego faworyta do awansu do dalszych gier - mówi trener polskiej reprezentacji Rafał Kuptel - Na pewno damy z siebie wszystko, przede wszystkim chcemy wyjść z grupy, jest to nasz nadrzędny cel. Koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu, dlatego w tym momencie myślimy przede wszystkim o starciu z Niemcami, udany start w turnieju może mieć duży wpływ na nasze dalsze poczynania w tej imprezie - podkreśla szkoleniowiec.

Terminarz rozgrywek:
http://gdyniaarena.pl/?p=3721

Wstęp na imprezę wolny.

Mistrzostwa Europy Juniorów Polska 2014 mają nie tylko własną stronę internetową (www.eurohandballpoland2014.pl), ale także profil turnieju na Facebook'u oraz konto na Twitterze.