Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1157 (757) 2014-08-08 - 2014-08-21

Świat nauki w filmie - dla dzieci i młodzieży

Centrum Nauki Experyment zaprasza grupy zorganizowane dzieci i młodzieży na pokazy filmowe. To nowa propozycja gdyńskiego Klubu Filmowego, który od sierpnia działa w nowym miejscu - Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98). Spotkania z filmem mają przybliżyć młodym ludziom zagadnienia związane z nauką - zwłaszcza z procesami zachodzącymi w otaczającym nas świecie: z astronomią, ekologią, przyrodą czy etnografią.

Jako pierwsza w ofercie Klubu Filmowego znalazła się kultowa francuska seria popularnonaukowa - „Było sobie... (życie/ Ziemia/ kosmos)" w reżyserii Alberta Barille, która została wyprodukowana przy udziale Komisji Europejskiej.
W sierpniu grupy zorganizowane będą miały okazję obejrzeć dwudziestominutowy odcinek „Klimat", podejmujący problem efektu cieplarnianego. W kolejnych miesiącach pojawią się następne epizody, również z dwóch pozostałych serii - „Było sobie życie" i „Był sobie kosmos". W dalszych planach są również projekcje filmów dokumentalnych BBC, National Geographic czy Akademii Planete+ Doc (najlepsze filmy dokumentalne dla dzieci).

Wstęp na pokazy popularnonaukowe dla grup zorganizowanych jest bezpłatny. Wymaga jednak wcześniejszej rezerwacji danego terminu, której dokonać można za pośrednictwem strony Klubu Filmowego:
http://www.systembiletowy.pl/kfg/system_portal.php
Projekcje rozpoczynać się będą o godz. 11.00 i 13.00, od wtorku do niedzieli, jednak zależeć będą od dostępności sali kinowej PPNT. Niekiedy wystąpić mogą chwilowe przerwy w cyklu projekcji.
Rezerwacji należy dokonać najpóźniej na 3 dni przed planowaną datą wizyty.

Klub Filmowy
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
tel. 58 661 89 73
e-mail: biuro@klubfilmowy.pl, magda.klubfilmowy@gmail.com