UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

4300 widzów na Scenie Letniej Centrum Kultury

Po raz czwarty Centrum Kultury gościło ze swoim repertuarem na Scenie Letniej w Gdyni. Najpiękniejsza teatralna scena w kraju tętniła artystycznym życiem przez trzy tygodnie, podczas których odwiedziło ją ponad 4 tysiące widzów. W repertuarze znalazło się aż 9 tytułów teatralnych, dwa koncerty i jeden wieczór kabaretowy.

Centrum Kultury w Gdyni przejęło Scenę Letnią po Teatrze Miejskim w Gdyni 11 sierpnia. Trzy tygodnie obecności na orłowskiej plaży wypełnione zostały po brzegi artystyczną ofertą skierowaną do mieszkańców Trójmiasta i turystów. Centrum Kultury przygotowało w tym roku aż 26 spektakli teatralnych!

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że większość wydarzeń odbyła się bez zakłóceń. Tylko trzy z nich musiały zostać przerwane z powodu deszczu, w tym jedno - spektakl „Disco Polo-Wieczór Poezji Śpiewanej", z inicjatywy artystów dokończone zostało na Małej Scenie.
Po raz pierwszy Centrum Kultury przygotowało aż trzy spektakle dla dzieci. Swoją premierę miał spektakl „Śpiąca Królewna" w reż. Tomasza Podsiadłego, w wykonaniu uczestników warsztatów Sceny 138. Dwa pokazy tego tytułu przyciągnęły komplet publiczności. Podobnym zainteresowaniem cieszyły się ostatnie pokazy „Kopciuszka" w reż. Tomasza Podsiadłego. Na Małej Scenie odbyły się pokazy przedpremierowe spektaklu „Mała Syrenka" w reż. Tomasza Valldal Czarneckiego. Zainteresowanie tym tytułem przerosło oczekiwania. Spektakl, podobnie jak „Śpiąca Królewna", wchodzi na stałe do repertuaru a premiera już 16 października w Centrum Kultury.

Niesłabnącym powodzeniem cieszyły się pokazy produkcji - „Hotel Palace" i „Disco Polo-Wieczór Poezji Śpiewanej" w reż. Tomasza Valldal Czarneckiego oraz „Mayday. Run For Your Wife" w reż. Dariusza Majchrzaka. Komplet publiczności oglądał występ kabaretu HRABI, który zaskoczył wszystkich swoją niesamowitą energią i otwartością. Artyści spędzili na scenie ponad dwie godziny i bisowali pięć razy!

O aktualnych wydarzeniach przygotowanych przez Centrum Kultury można przeczytać na stronie internetowej:
www.ckgdynia.pl