1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

Coś dla każdego w Gdynia InfoBox

Oto porcja propozycji, które dziać się będą w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30):
- w sobotę, 13 września o godz. 12.00 - „Sobotni spacer z architekturą". To przygotowana przez miasto oferta dla osób, które chcą zwiedzić i poznać historyczne śródmieście Gdyni, oprowadzani przez kompetentnego przewodnika z Koła Przewodników przy Oddziale Morskim PTTK w Gdyni, specjalizującego się w architekturze Gdyni.
Przed rozpoczęciem zwiedzania w Gdynia InfoBox odbywa się krótka prelekcja na temat historii i architektury Gdyni. Następnie uczestnicy przechodzą trasą po Śródmieściu, która została ułożona w taki sposób, aby można było zapoznać się z reliktami wiejskiej architektury, willową i pensjonatową zabudową dawnego letniska oraz najciekawszymi przykładami architektury modernistycznej Gdyni.
Udział w spacerze jest bezpłatny.
- w niedzielę, 14 września o godz. 11.30 - Śniadanie na trawie. NANNY BELL TRÓJMIASTO zaprasza do zabawy nie tylko najmłodszych. Będzie wspólne czytanie książki. Tym razem „Miejsce na miotle" - ciepła i zabawna historia o czarownicy, z długim rudym warkoczem lubiącej podróżować na miotle wraz ze swoim kotem. O godz. 12.00 - wodne tatuowanie, kolorowanie włosów i malowanie ciała. Tylko dla odważnych ochotników. Wszystkie materiały są zmywalne i przeznaczone dla dzieci. Będą też bardziej aktywne zabawy: z balonami, linami do skakania, piłką gigantem. Jeśli pogoda dopisze będziemy malować na płótnie, rozcieńczonymi farbami. Jeśli spadnie deszcz będziemy w środku robić koralikowe ozdoby i mandale do zaprasowywania.
- od 15 do 19 września o godz. 17.30 i 20 września o godz. 12.00 - 39. Festiwal Filmowy w Gdyni - projekcje: FILMY Z GDYNI;
Wystawa - Powtórne Przebudzenie wystawa prezentująca przestrzenne prace holenderskiego rzeźbiarza Rona van den Akkera - otwarta do 15 września.
Wystawa festiwalowa - Szkoła z widokiem, autor: Sławomir Pultyn - 15 - 20 września, Sala, I p.

ikona