1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

Czwarta konferencja z cyklu „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku i jej waloryzacja"

Czwarta konferencja z cyklu „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku i jej waloryzacjaW dniach 18-20 września 2014 r. odbędzie się w Gdyni czwarta konferencja z cyklu „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku i jej waloryzacja", organizowana przez Miasto Gdynię. 

Współorganizatorami konferencji „Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni. Architektura XX wieku i jej waloryzacja" są miasto Gdynia, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa. 

Pierwszy dzień obrad, będzie poświęcony architekturze i urbanistyce, drugi - ochronie i konserwacji zabytków modernizmu, a w trzeci dzień odbędzie się prezentacja wybranych przykładów w terenie.
W programie konferencji przewidziane są m.in. prezentacje o architekturze modernizmu w USA, Chinach, Izraelu, Słowenii, Hiszpanii, Łotwie, Portugalii, Rosji, Niemczech oraz w wielu miastach Polski w tym Gdyni. 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.gdynia.pl/modernizm.

Pozostały jeszcze wolne miejsca dla słuchaczy. 
Bezpłatne zaproszenie na konferencję otrzymać można w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków przy ul. 10 Lutego 24 pokój 523, w dniach 15-16 września w godzinach 12.00 - 16.00. Informacje można uzyskać pod nr tel. 58 66 88 343. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali obrad, decyduje kolejność zgłoszeń.
Miejsce obrad: Centrum konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, aleja Zwycięstwa 96/98.

Więcej informacji o gdyńskim modernizmie znaleźć można na stronie internetowej:http://modernizmgdyni.pl/

ikona