Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

Pamięci Czesława Niemena

Pamięci Czesława NiemenaBieżący rok to dwie rocznice związane z Czesławem Niemenem, dziesiąta rocznica jego odejścia i siedemdziesiąte piąte urodziny. Niemen był mocno związany z Trójmiastem, tutaj kształtowała się jego muzyczna osobowość, w Gdyni powstał jego artystyczny pseudonim.

Gdyński muzyk studyjny i kompozytor Krzysztof Duda, który wiele razy spotykał się z Niemenem, wymieniał z nim doświadczenia na polu muzyki elektronicznej, postanowił uczcić te dwie rocznice wydaniem płyty, poświęconej wspaniałemu twórcy. Projekt współtworzą dwaj znakomici muzycy el-sceny trójmiejskiej, Robert Kanaan i Przemysław Rudż. Każdy z muzyków poprzez własne kompozycje oddaje hołd wyjątkowemu artyście, jakim był Czesław Niemen. Taki też jest tytuł płyty - „HOŁD". Wśród dziesięciu utworów znajdują się również kompozycje wspólnie nagrane i zrealizowane. Płyta została wydana przez wydawnictwo „Soliton", przy wsparciu finansowym Miasta Gdyni. Dostępność krążka to sklepy Empik, Merlin oraz bezpośrednio u wydawcy.
W ten sposób również Gdynia czci pamięć Czesława Niemena.Na zdjęciu prezydent Wojciech Szczurek i muzyk Krzysztof Duda Fot. Marek Grabarz

Krzysztof Duda, Robert Kanaan i Przemysław Rudż - trójmiejscy muzycy