1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

W Caffe Anioł

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza:

- w sobotę 13 września o godz. 19.00 na Śpiewanie pod Anielskimi Żaglami - koncert Duetu Szantowego Gdańskiej Grupy Folkowej. Zagra: Ryszard Linert, który w ubiegłorocznej edycji „Szanty pod Żurawiem" wraz z zespołem otrzymał wyróżnienie Barda Motławy.
Wstęp 15 zł. od osoby po wcześniejszym odbiorze biletu w kawiarni;
- w środę, 17 września o godz. 19.00 na koncert „Wakacyjne wspomnienia" w wykonaniu Ewy Dorawy - Jurkiewicz i Wojciecha Grudnowskiego przy akompaniamencie Ewy Pralicz.
Wstęp: 20 zł po wcześniejszej rezerwacji biletów w kawiarni.
- w czwartek, 18 września - na warsztaty i koncert w ramach „Otwartej Sceny PGNiG - Jazz'n'Folk Infusion"
- godz. 18.00 - warsztaty i spotkanie z artystą. Wprowadzenie do improwizacji w grze na saksofonie oraz prezentacja multimedialna. Prowadzenie: Maciej Sikała.
- godz. 20.00 - Jam Session (prowadzenie - Maciej Sikała Trio: saksofon, kontrabas, perkusja).
Wstęp wolny.

- w sobotę 20 września wernisaż wystawy prac malarskich "MALARSKIE IMPRESJE". Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Również w sobotę koncert "Śpiewaj moja gitaro" Igora Dubickiego. Początek o godz. 19.00. Wstęp 15 zł. od osoby po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni rezerwacji telefonicznych nie przyjmujemy.

- we wtorek 23 września o godz. 17:00. Spotkanie autorskie z Anną Błażejewicz Lerch oraz promocja książki Jej autorstwa "Utracone Kresowe Gniazda"

Spotkanie poprowadzi Prezes Zarządu Związku Piłsudczyków RP Oddział Pomorski w Gdyni - Julian Michaś.


Wspomnienia pani Anny to historia, jakich wiele, ilustracja skomplikowanego losu Polaków na wschodnich kresach Rzeczypospolitej. Opowiada o szczęśliwym życiu w "małej ojczyźnie" i pokazuje, jak można w niej trwać nawet po bolesnym z niej wyrwaniu na skutek zrządzenia bezwzględnego losu.


- w środę 24 września o godz. 19:00 na koncert zespołu VOCE - Trzech Wyjątkowych Tenorów.

Pod nazwą Voce kryje się międzynarodowa ( ukraińsko-polska) grupa wokalna. Wykorzystując swój talent oraz klasyczne techniki, prezentują popularne, romantyczne piosenki w operowych interpretacjach. W skład zespołu wchodzi trzech tenorów:

Oleksandr Ostrowski - Jako solista debiutował w Gelikon Opera w Moskwie. Koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii i Austri. Obecnie śpiewak międzynarodowego projektu artystycznego "The Tenors of XXI Century".


Ivan Kit - wieloletni solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej im. T.Szewczenki w Kijowie i Opery Wrocławskiej, śpiewający główne role m.in. w Rigoletto, Carmen czy Cyganerii. Laureat Wielu międzynarodowych Festiwali w Belgii, Niemczech, Austrii czy
na Ukrainie.


Bartosz Żołubak - śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku a przez szereg lat związany z Operą Wrocławską. Debiutował na Międzynarodowym Festiwalu Bel Canto im Gioacchino Rossiniego w Niemczech. W swoim repertuarze ma m.in. opery Rossiniego, Donizettiego czy Verdiego.

wstęp 20 zł. po wcześniejszym odbiorze biletów w kawiarni


ikona