1162 (762) 2014-09-19 - 2014-09-25

EXPERYMENT najlepszym produktem turystycznym w regionie

Lepszego prezentu na pierwszą rocznicę przeprowadzki Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98) nie mogło sobie wyobrazić. Gdyńska wystawa interaktywna wygrała w dwunastej edycji konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego, organizowanego przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Od 2007 roku wystawa Centrum cieszyła się ogromnym powodzeniem, a nową, znacznie powiększoną wystawę tylko w ciągu ostatniego roku odwiedziło prawie 300 tys. gości. Wyróżnienie otrzymane od Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej daje nam ogromną motywację do jeszcze prężniejszych działań na rzecz powiększania potencjału turystycznego Gdyni i całego regionu" - mówi Ewa Jasińska, dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT.

Dzięki wyróżnieniu, w ramach eliminacji ogólnopolskich placówka powalczy o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który gwarantuje dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych.
Goście w nowym obiekcie mają do dyspozycji 200 stanowisk, 4 wystawy główne, na których można eksperymentować cały dzień, 3 sale edukacyjno-warsztatowe, kilkudziesięciu edukatorów, a także wystawy tymczasowe, warsztaty i specjalne pokazy naukowe na żywo. Chętnych do zwiedzania nie brakuje.

Miesięcznie średnio odwiedziło Experyment 23,5 tysiąca osób. Rekordowy okazał się sierpień, kiedy pojawiło się ponad 32 tysiące odwiedzających" - mówi Barbara Betlejewska z EXPERYMENTU.

26 września zaprosimy Gdynian na Noc Naukowców - wyjątkowe, nocne wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki. Otworzy je science show opowiadające o dwóch naukowcach próbujących przybliżyć Gościom wszechświat w swoim laboratorium. Będzie o gwiazdach, chłodzie panującym w kosmosie i grawitacji. Cały wieczór orbitować będzie wokół tematu astronomii, a pośród dodatkowych aktywności znajdą się warsztaty o Układzie Słonecznym i pracy satelitów czy specjalna kosmiczna ścieżka edukacyjna. To wszystko i wiele więcej 26 września w godz. od 20.00 do 24.00.

Szczegóły: www.experyment.gdynia.pl

ikona