1162 (762) 2014-09-19 - 2014-09-25

Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 21- 26 września 2014 r.

Jest to wydarzenie informacyjno-edukacyjne, które ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych - w szczególności schizofrenii i przybliżeniu problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Główne wydarzenie obchodów odbędzie 21 września 2014 r. na Placu Przyjaciół Sopotu (szczegóły: www.otwartebramy.org)
W ramach wydarzenia odbywać się będą Trójmiejskie dni otwarte podczas których zaprezentowana zostanie oferta wsparcia dla osób chorujących psychicznie. Mapa punktów sieci oparcia:www.otwartebramy.org

Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi PsychicznieGdyński Dzień Otwarty zaplanowano na wtorek, 23 września:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
zaprasza na POPOłudnie artystyczne, które odbędzie się w Klubie 123, ul. Warszawska 42. Od 16.00 - prezentacje muzyczne i poetyckie „Słowa Leczą...", wystawa prac plastycznych „Przez Sztukę do Tolerancji" oraz koncerty Włodka Stepuro i Trio A.J.A.
Klub Samopomocy przy Zespole Opiekuńczym ul. Fredry 3 w Gdyni
przeznaczony dla osób starszych wykazujących przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych zaprasza na spotkanie integracyjne i projekcję filmu „5 historii o szaleństwie" połączone z dyskusją dotyczącą zaburzonej komunikacji chorującej matki z dzieckiem. Zgłoszenia telefoniczne 58 661 65 26. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00 - 13.00.
Ponadto Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza do udziału w konferencji i warsztatach pt.: „Otworzyć Bramy Tolerancji - jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie", które odbędą się w dniach 22 - 23 września 2014 r. w sali okrągłej Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni.
24 września w godz. 10.00 - 13.00 w Centrum U7 Gdynia Wzg. Św. Maksymiliana, ul. Świętojańska 133 odbędzie się Trójmiejski Turniej Bowlingu dla osób chorujących - uczestników pomorskich ośrodków wsparcia.

Program wszystkich wydarzeń na stronie internetowej:
www.otwartebramy.org

W ramach Dni Solidarności odbywa się kampania „Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi" mająca na celu przeciwdziałanie napiętnowaniu i dyskryminacji osób chorych na schizofrenię. W Polsce od roku 2000, ma na celu pogłębienie tolerancji dla osób chorych psychicznie.

ikona