1162 (762) 2014-09-19 - 2014-09-25

Spacer Filmowy Legendy Morskiej w Gdyni

Spacer Filmowy Legendy Morskiej Gdyni oraz warsztat filmowy dla początkującychKto bezkarnie jeździł samochodem po bulwarze nadmorskim? Gdzie Cybulski odwiedzał swą filmową partnerkę? Dlaczego w „Człowieku z żelaza" na ul. Świętojańskiej są szyny? Jakie miejsce zagrało turecki dworzec w „Stawce większej niż życie"? Jaką część Gdyni Kieślowski pokazał w „Dekalogu"? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy wyjątkowego spaceru śladami filmów kręconych w Gdyni oraz towarzyszącego mu warsztatu filmowego, które odbędą się 19 i 20 września 2014 r.
 
Start spaceru w piątek, 19 września o godz.16.00 przy schodach przed głównym wejściem na Dworzec PKP Gdynia Główna Osobowa. Prowadzący: Aleksander Gosk i Aleksandra Weduto.
 
Warsztat filmowy (dla początkujących, amatorów i średnio zaawansowanych) odbędzie się w sobotę. 20 września. W trakcie zajęć prowadzonych przez nagradzanego na międzynarodowych festiwalach Jana Wilkiewicza powstanie kolejny gdyński film.
 
Warsztaty: spotkanie organizacyjne - piątek godz. 19.00, Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) - na zakończenie spaceru, praca warsztatowa - sobota, godz. 10.00-16.00, Mini Muzeum Bankowca, ul 3 Maja 27. Zbiórka przed bramą główną Bankowca.
 
Przypomnijmy, że Gdynia „zagrała" już w ponad 60 filmach! „Jutro Meksyk" ze Zbigniewem Cybulskim, „Stawka większa niż życie", „Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy, „Sztos" Olafa Lubaszenki, „Reich" Władysława Pasikowskiego i „Czarny czwartek" Antoniego Krauzego to tylko kilka z nich... Czy potrafimy rozpoznać miejsca utrwalone przed laty na taśmie filmowej?

ikona