1163 (763) 2014-09-26 - 2014-10-02

Dla nowoczesnych nauczycieli

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na drugą edycję konferencji dla nauczycieli „Edukacja w Akcji", która odbędzie się we wtorek, 30 września 2014 r. w Gdyni.

Konferencja skierowana jest do pedagogów z Pomorza oraz okolic - osób otwartych na nowe rozwiązania i metody pracy, poszukujących kreatywnego i nowoczesnego spojrzenia na swój zawód. Zapraszamy nauczycieli wszystkich szczebli nauczania, jak i przedstawicieli instytucji oświatowych i jednostek samorządowych odpowiedzialnych za oświatę. Podczas konferencji promować będziemy ideę aktywnej edukacji oraz stworzenia przestrzeni do współpracy dla nauczycieli szkolnych, akademickich oraz wszystkich osób zajmujących się nauką i edukacją. Ponadto będziemy zachęcać przedstawicieli środowiska edukacyjnego do korzystania z zasobów Centrum Nauki EXPERYMENT w codziennej pracy, jako interaktywnych narzędzi w procesie nauczania.

Prelegenci to osoby z różnych kręgów zawodowych - wśród nich są wykładowcy akademiccy, pedagog-praktyk, psycholog czy przedstawiciel branży edukacji interaktywnej i neuropedagogiki. Opowiadać będą o pozytywnym kształtowaniu podejścia do nauki w szkole wśród uczniów i nauczycieli, o motywowaniu za pomocą mechanizmów gamifikacji czy o wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w edukacji. Pełny program oraz sylwetki prelegentów dostępne są na stronie internetowej Centrum Nauki EXPERYMENT - www.experyment.gdynia.pl.

Konferencja odbędzie się w budynku Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (w tym samym, w którym mieści się Centrum Nauki EXPERYMENT), w godz. od 9.00 do 14.30. O godzinie 15.00 zaprosimy uczestników do zwiedzania interaktywnej wystawy EXPERYMENTU.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia dostępnego na stronie internetowej Centrum lub o kontakt z Wiktorią Vysotską pod nr tel. 58 698 22 40. Zgłoszenia do 28.09.2014 lub do wyczerpania puli miejsc.