1163 (763) 2014-09-26 - 2014-10-02

Strzelcy „Floty” na medal

Rok 2014 był bardzo udanym sezonem dla strzelców FLOTA Gdynia.
Po pierwsze medale w głównych startach sięgnęli Juniorzy podczas swoich Mistrzostw Polski we Wrocławiu. Dwa złote medale wywalczyła Joanna Tomala w konkurencjach Pistolet Sportowy 30+30 strzałów oraz Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów. Dla karabinu brąz wywalczyła Joanna Wódkowska w konkurencji Karabin Sportowy 3x20 strzałów.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski „Flotę" reprezentował Kamil Gersten, który zdobył złoty medal strzelając z Pistoletu Dowolnego na dystansie 50 metrów. W Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży srebro dla klubu wywalczyła Agata Wruk, startująca w konkurencji Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów.

Imponująco przedstawia się dorobek seniorów w Mistrzostwach Polski 2014, na których wywalczonych zostało 8 złotych medali, trzy srebrne i brązowy medal. Start okraszony został rekordem polski, ustanowił go Piotr Daniluk w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu 30+30 strzałów. Nasi medaliści to: Sławomira Szpek, Agnieszka Korejwo, Joanna Tomala, Piotr Daniluk, Radosław Podgórski, Witosław Krzak, Damian Klimek, Tomasz Królik, Kamil Gersten.

We wrześniu do rywalizacji stanęli najmłodsi zawodnicy WKS FLOTY GDYNIA, młodzicy. W ich dorobku medalowym znalazły się dwa złote krążki, trzy srebrne i dwa brązowe. Nasi reprezentanci na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozegranych w Bydgoszczy to: Daniel Nazarko, Jakub Szramka, Weronika Talaśka, Marta Woronowicz i Konrad Gajewski.
W tym samym czasie, kiedy trwała rywalizacja najmłodszych, w Hiszpanii toczyły się Mistrzostwa Europy, gdzie juniorski złoty medal w drużynie wywalczyła dla Polski zawodniczka WKS FLOTA GDYNIA - Joanna Tomala, reprezentacyjna i klubowa podopieczna trener Jolanty Samulewicz.