1163 (763) 2014-09-26 - 2014-10-02

Test o Polskim Filmie

Już wkrótce na antenie TVP 1 Wielki Test o Polskim Filmie. W poniedziałek 29 września o godz. 20.25, goście w telewizyjnych studiach w Warszawie i w Gdyni oraz widzowie sprawdzą swoją wiedzę na temat klasyki polskiego filmu oraz kina współczesnego. Program poprowadzą  Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. 

Tradycyjnie, w warszawskim studiu, test będą rozwiązywać duety złożone z twórców filmowych (aktorzy, reżyserzy, scenarzyści) oraz miłośników kina (sportowcy, artyści estradowi, politycy, dziennikarze). Swój udział potwierdzili m.in.: Artur Barciś, Bożena Dykiel, Robert Gliński, Jacek Bromski, Antek Królikowski, Emilia Krakowska, Jarosław Sellin, Piotr Maślak, Krzysztof Szewczyk, Andrzej Luter, Franciszek Stefaniuk. Zwycięzcy zagrają o 30 tys. zł, które przeznaczają na, wybrany przez siebie, szczytny cel. Specjalne występy muzyczne podczas programu w studiu Jedynki zaprezentują Sonia Bohosiewicz i Radzimir Dębski.

W gdyńskim studiu, zlokalizowanym w Centrum Nauki Experyment Gdynia, na terenie PPNT, w którym gospodarzem będzie Radek Brzózka, test będą rozwiązywać młodzi miłośnicy kina, którzy na co dzień poznają polskie obrazy na spotkaniach i warsztatach w ramach Filmoteki Szkolnej, Akademii Filmu Polskiego oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Test mogą jak zwykle rozwiązywać widzowie on-line na stronie Interia.pl (najlepszy internauta wygra 20 tys. zł) lub ściągając aplikację na smartfony TVP FILM. Zapraszamy do oglądania oraz udziału w teście (powtórka TVP Polonia, środa, 1 października godz. 13.46).