1164 (764) 2014-10-03 - 2014-10-09

Kosmiczny weekend w Centrum Nauki EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT dołącza do wielkiego, światowego wydarzenia - Space Week 2014! Światowy Tydzień Kosmosu to międzynarodowe święto nauki i technologii, odbywające się corocznie od 1999 roku pomiędzy 4 a 10 października.

Daty te upamiętniają dwa najważniejsze wydarzenia z „kosmicznej" historii - wystrzelenie pierwszego sztucznego satelity Ziemi - Sputnika 1, a także podpisanie Traktatu o Przestrzeni Kosmicznej. Akcja obejmuje wydarzenia organizowane przez agencje kosmiczne, planetaria, muzea i centra nauki na całym świecie  - w zeszłym roku było to ponad 1400 wydarzeń w 80 krajach!

W tym roku, dzięki Centrum Nauki EXPERYMENT każdy ma szansę dołączyć do świętowania Tygodnia Kosmosu również w Gdyni.
Weekend 4 i 5 października będzie tu stał pod znakiem prawdziwie kosmicznych aktywności, a wszystko to w cenie biletu na wystawę.

Program na sobotę i niedzielę:
Godz. 11.00 i 16.00 - Kosmiczne Science Show - podczas pokazu poznacie dwóch naukowców próbujących wyjaśnić zagadki Wszechświata w swoim laboratorium. Przy pomocy doświadczeń fizycznych i chemicznych opowiedzą o gwiazdach, chłodzie panującym w kosmosie i grawitacji.
Godz. 11.30 i 16.30 - warsztaty "W pościgu za kometą" - dzięki nim goście dowiedzą się jak powstał Układ Słoneczny, jak rozpoznawać ciała niebieskie i gwiazdozbiory, a także w jaki sposób satelity uzyskują energię niezbędną do ich funkcjonowania oraz jak przesyłają zebrane na kometach dane na Ziemię. Samodzielnie wykonają również kilka ciekawych zadań. Jednym z nich będzie rozszyfrowanie wiadomości przesłanej na Ziemię przez satelitę. Warsztaty przeznaczone są dla nieco starszych odbiorców.
Godz. 13.00 - 15.30 - zabawy dla najmłodszych - warsztaty plastyczno-konstruktorskie z kosmicznym tematem przewodnim!
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Spotkaj się z Rosettą".