1164 (764) 2014-10-03 - 2014-10-09

Schroniskowe interwencje

Samochód interwencyjny Ciapkowa jest dostępny na Państwa wezwania przez cały tydzień w godzinach 7.00-19.00. W godzinach nocnych kierowca wykonuje interwencje dotyczące TYLKO zwierząt rannych bądź stwarzających zagrożenie poprzez agresję.

Kierowca na wezwanie telefoniczne jedzie w odpowiednie miejsce na terenie Gdyni, aby złapać błąkającego się psa lub kota. Często nie jest to łatwe zadanie, zwierzęta bywają agresywne, albo po prostu wystraszone, przez co trudno je złapać. Szczególnie niebezpieczne jest to w centrum miasta, ze względu, oczywiście, na przejeżdżające auta. Kierowca jeździ także na interwencje do rannych zwierząt.

Jeśli ktokolwiek z Państwa będzie świadkiem wypadku, lub po prostu zobaczy błąkające się zwierzę, lub przywiązanego gdzieś do płotu przez wiele godzin psa - prosimy o telefon do schroniska 58 622 25 52.


Zdarza się, że samochód często jest przez wiele godzin zajęty zgłoszonymi wcześniej interwencjami. W takich przypadkach nieocenioną pomocą jest Państwa osobista  interwencja.
Można pomóc, samemu przywożąc zwierzę (uwaga na zwierzęta ranne, w tym wypadku należy uzgadniać szczegóły telefonicznie). Można również przytrzymać błąkające się zwierzę do czasu przyjazdu samochodu interwencyjnego, o ile nie jest agresywne, albo nie zdradza oznak choroby (to najlepsza pomoc, wiele razy zdarza się, że gdy samochód przyjeżdża, zwierzęcia już dawno nie ma).

Trzeba też zaznaczyć, że w naszym kraju prawo zabrania wyłapywania kotów wolno bytujących, dlatego interwencje dotyczą tylko kotów, które są ranne, lub ewidentnie komuś się zagubiły, a widać, że są to zwierzęta, żyjące wcześniej w mieszkaniu.
Jeśli jesteśmy świadkami złego traktowania zwierzęcia przez właścicieli prosimy o kontakt telefoniczny z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals pod numerem telefonu 58 550 43 73.