1169 (769) 2014-11-07 - 2014-11-13

Co mamy powinny wiedzieć na początku?

Co warto wiedzieć na początku? - na to pytanie odpowiada Gdynia Rodzinna „Broszurą dla mam". Zawarte na prawie 30 stronach kompendium wiedzy, przyda się każdej kobiecie która dopiero planuje, albo właśnie wciela się w rolę matki.
Broszura dla mam - czyli co warto wiedzieć na samym początku została opracowana wspólnie z mamami, położnymi, psychologami i lekarzami. W publikacji poruszono tak ważne problemy jak: trudy połogu, zmiany jakie zachodzą w ciele kobiety po porodzie, karmienie piersią, czy stereotyp matki polki. Kobiety dowiedzą się więcej na często pomijane tematy. Na przykład o zmianach nastroju, z którymi mogą się udać do specjalisty. Książeczkę powinni przeczytać także panowie, bo im również poświęcono osobny rozdział. Publikacja zawiera przydatne informacje o tym gdzie szukać wsparcia i kiedy udać się do poradni laktacyjnej.
Docelowo książeczki mają trafić do każdej młodej mamy. Od listopada są przekazywane przez lekarzy i położne w szpitalach. Są również dostępne w klubach rodzica, których na terenie Gdyni jest siedem.