1169 (769) 2014-11-07 - 2014-11-13

Jesienne propozycje Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza:
- w piątek, 7 listopada o godz. 16.30 - na projekcję filmu dokumentalnego Katarzyny Masin „Śladami rdzennych mieszkańców Kanady".
Katarzyna Masin o swoich filmach: „Zamierzeniem mojego cyklu poświęconego Indianom Ojibway, Blackfoot, Okanagan i Kwakiutl było pokazanie aktualnej sytuacji Indian kanadyjskich oraz ich życia we współczesnym społeczeństwie".
Sala, I p.
- w sobotę, 8 listopada o godz. 12.00 na prelekcję poświęconą historii Gdyni pt. „Port". Cykl prelekcji organizuje Rada Dzielnicy Śródmieście.
Sala, I p.
Kolejne wykłady:
- w sobotę, 15 listopada o godz. 12.00 - „Miasto - urbanistyka"
- w sobotę, 29 listopada 2014 o godz. 12.00 - „Miasto - architektura";
- w niedzielę, 9 listopada o godz. 12.00 - Akademia PLANETE+ DOC - „Krew w moim telefonie" (Blood in the Mobile); reż. F. Piasecki Poulsen, Dania 2010, 56 min.
Reżyser tego filmu ujawnia wstrząsające powiązania przemysłu telefonii komórkowej z nielegalnym wydobyciem surowców w Kongo. Film jest opowieścią o współczesnym idealiście, który obnaża prawdziwe oblicze wielkich korporacji. Stanowi też głos w sprawie globalizacji. Akademia PLANETE+ DOC jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Spotkania składają się z pokazu filmu i lekcji po filmie, którą poprowadzi nauczyciel gdyńskiego Gimnazjum nr 11, pedagog i filmoznawca Piotr Kurpiewski.
Sala, I p.
- w czwartek, 13 listopada o godz. 17.30 Za granicą sztuki - Muzeum Emigracji zaprasza na cykl wykładów ZA GRANICĄ SZTUKI - artyści-emigranci: uciekinierzy, wygnańcy, dobrowolni rezydenci, obywatele świata... ?
Ewa Gorządek (Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski w Warszawie) przedstawi sylwetkę Wojciecha Fangora - klasyka sztuki XX wieku i artysty awangardowego.
Wstęp wolny;
- w czwartek, 13 listopada o godz. 19.00 na film „Przeznaczone do burdelu".
Mała dziewczynka obserwuje skąpane w poświacie czerwonych latarni prostytutki na ulicach Kalkuty... To właśnie o niej i kilkorgu jej rówieśnikach jest film „Przeznaczone do burdelu.
Wstęp wolny.

ikona