1169 (769) 2014-11-07 - 2014-11-13

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza:
- na wystawę „Narodziny miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym". Ekspozycja oparta została głównie na nieprezentowanych dotąd materiałach zdjęciowych i filmowych, które pozyskano m.in. z archiwów w Waszyngtonie oraz Saint-Ouen. Wystawa prezentuje, w sposób nowoczesny i atrakcyjny fenomen narodzin Gdyni, w tym zwłaszcza jej architekturę. Otwarta do 31 grudnia 2014 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem, we wtorek i środę w godz. 10.00 - 18.00, czwartek 12.00 - 20.00, piątek 10.00 - 18.00 oraz sobota, niedziela w godz. 11.00 - 17.00.
Wstęp: od wtorku do czwartku oraz w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) jest otwarte od godz. 10.00 do 17.00. ORP Błyskawica od 10.00 do 17.00 z godzinną przerwą techniczną od 13.00 do 14.00. W listopadzie ORP „Błyskawica", udostępniony jest dla zwiedzających do godz. 16.00. Ostatnie wejście na pokład okrętu o godz. 15.30.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zapraszają na otwarcie wystawy „Żołnierska dola. Życie codzienne żołnierzy w czasie II wojny światowej.", przedstawiającej prozę codziennego życia na froncie oraz losy żołnierzy walczących w różnych armiach w największym konflikcie zbrojnym XX wieku. Wystawę można oglądać do 15 czerwca 2015 r.
Ceny biletów: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny. Ceny biletów muzeum MW + ORP „Błyskawica": 12 zł normalny, 7 zł ulgowy, 22 zł rodzinny.
***
W siedzibie Fundacji Helios (w budynku Jacht Klubu Morskiego Gryf) w gdyńskiej marinie otwarta jest wystawa poświęcona admirałowi Józefowi Unrugowi. Zawiera ona ponad 100 unikatowych zdjęć oraz należące do niego przedmioty osobistego użytku. Ekspozycja czynna jest codziennie w godz. 10.00 - 18.00. Otwarta do końca listopada.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę grafiki „3 KRAJOBRAZY" Aliny Jackiewicz-Kaczmarek, Łukasza Butowskiego, Dominika Włodarka do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV).
Wystawa czynna do 26 listopada 2014 r.
***
W Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa prac Barbary Reczkowicz „Kolory Tęczy". Przygodę z malarstwem rozpoczęła w gdyńskiej YMCA, obecnie w Centrum Aktywności Seniora uczestniczy w warsztatach prowadzonych pod kierunkiem artysty malarza Marka Wróbla. Swoje prace prezentowała dotychczas w „Riwierze", YMCA, CAS, na wystawach poplenerowych. Pasją Barbary Reczkowicz jest także haft artystyczny. Wystawa otwarta do 19 listopada 2014 r. Ekspozycję można zwiedzać od pon. do pt. w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Centrum Nauki EXPERYMENT do końca lutego 2015 gości wyjątkową wystawę „Poczuj Sztukę". To pierwsza w Polsce nowoczesna wystawa sensoryczna przygotowana z myślą o pełnej integracji osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, gdzie eksponaty jednocześnie uczą i bawią, ćwiczą pamięć i koncentrację poprzez zmysłowe doświadczanie sztuki. Multimedialną przestrzeń wystawy tworzy osiem interaktywnych eksponatów. Każdy z nich wprowadza w inny świat doznań. Wystawa jest dostosowana do odbioru przez osoby niedowidzące i niewidome. Zasada działania wszystkich eksponatów jest oparta na użyciu zmysłu dotyku, a komunikaty przedstawione także w języku Braille'a. Ideą wystawy jest integracja osób niepełnosprawnych w sposób pełny, aby mogły wykonywać wszystkie zabawy jednakowo z innymi zwiedzającymi.
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na wystawę malarstwa Emilii Sobieraj w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety (ul. Zawiszy Czarnego 1). Prace można oglądać do 30 listopada. Galeria czynna jest od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę w Nowej Galerii Centrum Designu Gdynia, Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98:
- Wojciecha Mullera „Prace 2014" oraz prezentację animacji Cezarego Paszkowskiego „Harfa" .
- pokonkursową IV Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2014.To czwarta edycja konkursu.
Wystawy czynne do 20.11.2014 r.
Strona: www.eraartprofile.pl
***
Centrum Aktywności Seniora Miejski Klub Seniora Witomino zaprasza na wystawę malarstwa, rzeźby, szydełkowania i różnych technik dekoracyjnych Adeli Nagórskiej i Rocha Spaleniaka w Miejskim Klubie Seniora Witomino, ul. Widna 8. Wystawa otwarta do 30 listopada br. Informacja tel. 58 621 13 45.
***
Pracownia Malarstwa Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni oraz Wypożyczalnia Centralna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni zapraszają na wystawę prac plastycznych „Opowieść o motylu...". W oknach Wypożyczalni Centralnej prezentowane są prace: Moniki Magiery, Lidii Magiery, Magdy Mokrzan, Aleksandry Trelińskiej, Agaty Kurzyńskiej oraz Mai Boruckiej. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Karoliny Olszewskiej - Prusak. Młode artystki zabierają w opowieść o motylach, wyrażoną za pomocą nietypowych środków plastycznych. Stworzyły prace w technice kolażu gazetowego z wykorzystaniem kolorowych tuszy i pasteli. Każda z prac opowiada własną historię, zachwyca dojrzałością artystyczną i precyzją wykonania. Wystawa prezentowana do 15 listopada, w oknach Wypożyczalni Centralnej, ul. Abrahama 60.
***
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do obejrzenia wystawy „Rybacy" w Ośrodku Kultury Kaszubsko - Pomorskiej przy al. Marsz. Piłsudskiego 18 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00. Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt pocztówek, zdjęć i sprzętów związanych z dawnym rzemiosłem rybackim ze zbiorów Marka Seydy i Krzysztofa Garstkowiaka. Wystawę można oglądać do końca 2014 roku. Wstęp wolny.
***
Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 11 (ul.Łowicka nr 51, Mały Kack) zaprasza od 3.11.2014 r. do końca miesiąca, w godzinach otwarcia placówki, na wystawę bajkowych ilustracji autorstwa scenografki i kostiumolog - Magdaleny Kurek.
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 3 (ul. Morska 113, Grabówek) zaprasza do oglądania wystawy fotograficznej Łukasza Gerwatowskiego „Zieloniusz w podróży".
Fotografie przedstawiają małą figurkę ludzika LEGO zwiedzającego Gdynię oraz inne miasta naszego kraju. „Zieloniusz w podróży" to nie tylko podróż przez miasto czy spacer nad rzekę, to poszukiwanie siebie, to podróż w głąb siebie. Wystawa prezentowana do końca listopada 2014 r. Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Środowiskowy Dom Samopomocy zapraszają do 25 listopada 2014 r. do Filii nr 18 (Chylonia, ul. Kartuska 20), w godzinach otwarcia biblioteki, do oglądania wystawy „Drugie życie prasy". Prace plastycznych wykonane zostały przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Wąsowicza 3.
***
Caffe Anioł poleca (Kamienica pod Pomuchlem, ul. Kilińskiego 6) wystawę obrazów marynistycznych Gabriela Piotra Oleszka - pisarza, publicysty, kapitana Żeglugi Wielkiej, pracownika Szkoły Morskiej w Gdyni, z zamiłowania malarza. Wystawa potrwa do 14 listopada 2014 r.
W sobotę,15 listopada 2014 r. o godz. 16.00 rozpocznie się wernisaż wystawyzdjęć podróżniczych Kuby Adamskiego - podróżnika, fotografa z zamiłowania.
Wystawa potrwa do 3 grudnia 2014 r.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Gdynia Waterfront (dawniej Gemini), ul. Waszyngtona 21, zaprasza na wystawę Adama Swobody „Pejzaże". Wystawa otwarta do 28 listopada 2014 r. Adam Swoboda w 1988 r. otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka w Ministerstwie Kultury i Sztuki a od 1990 r. należy do Związku Artystów Polskiej Sztuki Użytkowej. Akwarium Galeria Sztuki czynna jest codziennie od 12.00 do 20.00.
***
Mala Galeria przy ul. Starowiejskiej 58 zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Markowskiej- Żal do 14 listopada. Katarzyna Markowska - Żal maluje i wystawia swoje prace w Galerii Miłośników Gdyni w Towarzystwie Plastyków im. W. Szczeblewskiego. Prezentowane prace wykonane w technice olejnej o zróżnicowanej tematyce.
Galeria otwarta od pon. do pt. w godz. 12.00 - 18.00.
Strona: www.malagaleriagdynia.pl