1170 (770) 2014-11-14 - 2014-11-20

Wykład dla nauczycieli w EXPERYMENCIE

W ramach trwającego w dniach 17 - 23 listopada 2014 r. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza wszystkich nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na wykład dr hab. prof. UG Joanny Mytnik-Ejsmont, pt. „Akcja gamifikacja, czyli jak sprawić, by uczniowie zaczęli uczyć się z przyjemnością".
Podczas wykładu będzie można poznać odpowiedzi na pytania: Jak sprawić, by uczniowie zaczęli uczyć się z przyjemnością? Jak zachęcić uczniów do wzięcia odpowiedzialności za własną edukację, strategicznego myślenia, umiejętnego zarządzania własnym czasem, wykształcenia postaw przedsiębiorczych? Jak umożliwić uczniom autonomiczne podejmowanie decyzji w zakresie uczenia się?
Wykorzystując mechanizmy znane z gier możemy dostarczyć uczniom frajdy z uczenia się wyzwalając w nich emocje tak kluczowe w procesie zdobywania wiedzy i umiejętności. Proces zapamiętywania wymaga koncentracji i jest tym efektywniejszy, im silniejsze jest wzbudzenie emocjonalne. Gry wyzwalają motywację graczy przez możliwość łatwego uzyskiwania nagrody. Układ nagrody w mózgu sprawia, że wybieramy szybkie i łatwe do osiągnięcia nagrody. Gamifikacja stwarza środowisko, w którym nagroda z oddalonej w czasie i kojarzonej z trudnością, staje się stosunkowo łatwo osiągalna i nie jest bezpośrednio kojarzona z ocenami dając uczniom powód do dumy i satysfakcji.
Prelegentka zaprezentuje autorskie projekty zgamifikowanych kursów akademickich, które prowadzi na Uniwersytecie Gdańskim oraz projekt zgamifikowanych lekcji przedsiębiorczości wprowadzanych pilotażowo w gdańskich liceach i gimnazjach przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości.
Wykład odbędzie się w dniu 19 listopada 2014r, o godzinie 16.00. Szczegóły zapisów na www.experyment.gdynia.pl
 Uwaga - ilość miejsc ograniczona.