1170 (770) 2014-11-14 - 2014-11-20

Zenon Laskowik świętuje jubileusz w Gdyni

Ma być śmiesznie, ale też trochę sentymentalnie, wszak to jubileusz. Zenon Laskowik podsumowuje 10 lat od swojego powrotu na scenę. Z tej okazji wystąpi w Sali koncertowej Zarządu Portu.
W latach osiemdziesiątych nie było osoby, która nie znałaby jego żartów. Zenon Laskowik wespół z Bohdanem Smoleniem i kolegami z kabaretu Tey stworzyli niepowtarzalne skecze, komentujące PRL-owską rzeczywistość i pomagające śmiechem zneutralizować szarą rzeczywistość stanu wojennego, kolejek i pustych sklepowych półek. W następnej dekadzie różnie toczyły się koleje losów Zenona Laskowika, który w pewnym momencie zupełnie zmienił branżę i zajął się roznoszeniem listów w Poznaniu. Na scenę powrócił dopiero w 2003 roku. Od tamtej pory wystąpił w licznych programach (m.in. znany z anteny Telewizji Polskiej Laskowik & Malicki), których podsumowanie zaprezentuje podczas jubileuszowego koncertu w Gdyni.
14 listopada 2014 roku o godz. 19.00 w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej 9 wystąpi ze swoją Kabareciarnią w składzie: Ada Biedrzyńska, Grzegorz Tomczak i Jacek Fedorowicz. Artystom towarzyszy zespół muzyczny Promile pod kierownictwem Michała Rukszy.
Bilety na dwugodzinny spektakl w cenie 50 lub 75 zł można nabyć w sieci eBilet oraz w salonach Empik.