Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1171 (771) 2014-11-21 - 2014-11-27

Dzień otwarty Akademii Marynarki Wojennej

Chcesz się przekonać jakie to uczucie stanąć za sterami okrętu? Chcesz zobaczyć na czym polegają okrętowe strzelania artyleryjskie lub spróbować swoich sił na strzelnicy? To wszystko i znacznie więcej będzie można przeżyć i zobaczyć w trakcie „Dnia Otwartej Uczelni" w Akademii Marynarki Wojennej. Placówkę będzie można odwiedzić  w piątek 21 listopada 2014 r., w godzinach 9.00-14.00. 
 
Wszystkim, którzy odwiedzą AMW udostępnione zostaną specjalistyczne gabinety dydaktyczne oraz nowoczesne symulatory. Będzie okazja by „na sucho" popływać okrętem najnowszym symulatorze mostka nawigacyjnego. Bezpieczeństwo poruszania się na morzu to kolejne zajęcia tym razem w symulatorze map cyfrowych.
 
Goście będą mogli również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na tzw. trenażerze strzeleckim „Śnieżnik" - to jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Chwila wyciszenia to rozmowy pod gwiazdami, które przeprowadzane będą w uczelnianym planetarium. Wrażenia dla przyszłych mechaników czekają w symulatorze spawania, gdzie można zobaczyć, uczyć się i trenować różne metody spawania i to w różnych środowiskach. Natomiast jak reagować w różnych sytuacjach kryzysowych będzie można zobaczyć w symulatorze zagrożeń militarnych i pozamilitarnych. Z kolei jak nawiązać łączność na morzu każdy będzie mógł dowiedzieć się w Laboratorium Łączności Morskiej i Radiolokacji.
 
W tym dniu udostępniona zostanie także oferta jednej z najnowocześniejszych bibliotek na Pomorzu, czyli Bibliotece Głównej AMW. Po uczelni oprowadzać będą studenci, jako przewodnicy poszczególnych grup. Osoby, które przybędą indywidualnie zostaną dołączeni do zorganizowanych grup, tak aby każdy mógł wszystko zobaczyć. W czasie dnia otwartego każdy z czterech uczelnianych wydziałów przedstawi swoją ofertę dydaktyczną. Dla zainteresowanych Prezydium Samorządu Studentów przedstawi formy działalności studenckiej, a także zapozna wszystkich chętnych ze sprawami socjalno - bytowymi uczelni.
 
Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Kształci przyszłe kadry Marynarki Wojennej, studentów cywilnych, także kadry na potrzeby gospodarki morskiej. W jej ofercie można znaleźć 4 kierunki studiów wojskowych (nawigacja, mechatronika, informatyka oraz mechanika i budowa maszyn) oraz 11 kierunków studiów cywilnych (nawigacja, mechanika i budowa maszyn, informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, systemy informacyjne w bezpieczeństwie, wojsko w systemie służb publicznych, pedagogika i stosunki międzynarodowe). Można również rozwijać i doskonalić swoje umiejętności na kilkunastu kierunkach studiów podyplomowych oraz studiach doktoranckich. Rocznie uczelnia kształci około 8000 osób. W 2012 roku Akademia Marynarki Wojennej obchodziła swoje 90 urodziny. Jest spadkobierczynią Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej, która powstała 1 października 1922 roku w Toruniu. Od tego momentu uczelnia nieprzerwanie kształci swoich studentów.

ikona