1171 (771) 2014-11-21 - 2014-11-27

Południowe Spotkania Muzyczne

W niedzielę, 23 listopada 2014 r. o godz. 12.00 w ramach cyklu Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim (ul. Ejsmonda 2) rozpocznie się Koncert Gwiazd: „Trzej tenorzy na bis".

Wystąpią trzej tenorzy - Wojciech Lewandowski, Łukasz Wroński, Witalij Wydra. W. Lewandowski, W. Wydra są artystami Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Ł. Wroński jest obecnie artystą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Koncerty trzech tenorów - to kontynuacja tradycji powstałej po słynnym koncercie trzech tenorowych sław (P. Domingo, J. Cerreras, L. Pavarotti) w rzymskich Termach Karakalli 7 lipca 1990 r.

Wirtuozowskie popisy solowe, duety, tercety - z humorem i dystansem do odnoszonych sukcesów. Wielka, światowa literatura tenorowa - arie operowe, operetkowe, piosenki neapolitańskie. G.Verdi, P. Mascagni, G. Bizet a także E. Capua, L. Danza. R. Stoltz - nazwiska kompozytorów, które najczęściej pojawiają się na tych koncertach. Koncert trzech tenorów to także muzyczne święto dla publiczności, która darzy ich gorącym uczuciem.

Artystom - śpiewakom, przy fortepianie towarzyszyć będzie Emilia Grażyńska - pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.

Zaproszenia w cenie 8 zł w przedsprzedaży a w dniu koncertu w cenie 12 zł można nabywać w recepcji Hotelu. Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim są dotowane przez miasto Gdynia.

ikona