1172 (772) 2014-11-28 - 2014-12-04

Jesienne propozycje Cafe Vademecum

Cafe Ksiegarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5) zaprasza:
- w piątek 28 listopada o godz. 18.00 - w Dniu Marynarki Wojennej RP- wspólnie z miastem Gdynia na kolejne z cyklu „Morskich opowieści" spotkanie z książką morską. W listopadzie mija 90. rocznica ukazania się pierwszego numeru kultowego miesięcznika MORZE. Przez dziesięciolecia pismo działało na rzecz budzenia przywiązania Polaków do polskiego morza - morskiej tożsamości narodu. Budowali Gdynię, tworzyli flotę, gospodarkę i kulturę morską.
Na łamach MORZA debiutowali najwybitniejsi polscy maryniści jak m.in. kapitanowie Karol O. Borchardt czy Józef Miłobędzki.
Gościem spotkania będzie gdyński wydawca literatury marynistycznej Cezary Spigarski - wydawca cyklu książek „Ginące frachtowce" Ryszarda Leszczyńskiego, opisującego morskie katastrofy w polskiej flocie handlowej i rybołówstwie. Moderatorem spotkania będzie Aleksander Gosk.
Wstęp wolny;
- w sobotę, 29 listopada w godz. 15.00-18.00 tradycyjna Sobotnia Gralnia, czyli spotkanie z grami planszowymi. Wstęp wolny;
- w niedzielę, 30 listopada o godz. 13.00 na niesamowitą grę wyobraźni - prezentację systemu bitewnego WOLSUNG gdyńskiej firmy rozwijającej skrzydła w PPNT - Micro Art Studio. Wstęp wolny.