1172 (772) 2014-11-28 - 2014-12-04

Rozmaitości Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
- 29 listopada 2014 r. na „Weekendowe warsztaty dla rodzin - Sezon na prezenty".
Uczestnicy warsztatów wykonają folkową bombkę i posłuchają opowieści o kaszubskich zwyczajach praktykowanych podczas świąt Bożego Narodzenia. Zapisy na zajęcia pojedyncze lub cały cykl pod numerem: 58 66 20 935, 937. Podczas spotkania będzie rozdawana „Książeczka Gdynieczka".
Wstęp w cenie biletu (normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 15 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny)
- 5 grudnia 2014 r. na rodzinny turniej gry ARCHIMEMO. Modernizm w Gdyni 1926-1939. Archimemo to gra pamięciowa, która przedstawia 32 perły międzywojennej architektury Gdyni, zawierająca ulotkę ze zdjęciami i opisami budynków (Dworzec Morski, Łuszczarnia Ryżu, Państwowy Instytut Meteorologiczny i in.). Gracze mają za zadanie jak najszybciej wyszukać wszystkie pary budynków, na oddzielnej ulotce mogą dowiedzieć się jaki jest to obiekt, gdzie się znajduje, kiedy został zbudowany i kto był jego architektem. Gra uzupełniona jest o anglojęzyczne tłumaczenie.
Uczestnicy turnieju zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe, w których w ciągu wyznaczonego czasu będą musieli wyłonić jak najszybciej największą liczbę par budynków architektonicznych. Turniej poprzedzony zostanie specjalnym oprowadzaniem po wystawie Narodziny Miasta oraz spotkaniem z członkiniami fundacji Centrum Architektury - Natalią Cichowską, Aleksandrą Stępnikowską i Agnieszką Razmus, które opowiedzą o tym, skąd pojawił się pomysł na grę, jak odebrano ją w Warszawie, o innych działaniach popularyzujących architekturę i o tym, dlaczego warto w nich uczestniczyć.
Dzieci będą mogły zagrać w kolorową, Bambakową grę typu memory która ćwiczy pamięć kolorów i kształtów, spostrzegawczość i skupienie.
Grę przygotowało Muzeum Miasta we współpracy z warszawską fundacją Centrum Architektury.
Wstęp wolny.