1172 (772) 2014-11-28 - 2014-12-04

Test trasy Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL

23 listopada w Gdyni odbyły się przełajowe zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix CITY TRAIL. Pierwsze zawody na Małym Kacku przyciągnęły rekordową liczbę uczestników. Linię mety 5 - kilometrowej trasy pokonały 422 osoby - o ponad 120 więcej niż w poprzednich zawodach, które odbyły się w październiku w Gdańsku!
Najszybszy po raz kolejny okazał się Oskar Przysiężny (LKB im. Braci Pętk Lębork). Trasę przebiegł w czasie 17:22. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia) - 20:27.
Poprzednia - bardzo wymagająca trasa w Gdyni była zlokalizowana w okolicy Areny Gdynia. Nowa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na Małym Kacku przypadła zawodnikom do gustu - zarówno tym z czołówki, jak i walczącym o swoje prywatne rekordy.
Wzrost frekwencji biegu głównego przełożył się również na większe zainteresowanie biegami dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie około 120 młodych sportowców.
Terminy kolejnych biegów CITY TRAIL w Trójmieście to: 28 grudnia (Gdańsk), 18 stycznia (Gdynia), 22 lutego (Gdańsk), 22 marca (Gdynia). Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.