1174 (774) 2014-12-12 - 2014-12-18

Jazz dla najmłodszych „Jazzowo, rodzinnie, konkursowo i świątecznie”

W najbliższą niedzielę 14 grudnia 2014 r. o godzinie 11.00 w klubie Bukszpryt przy ul. Morskiej 81-87 odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu Jazz dla najmłodszych. Tym razem będzie „Jazzowo, rodzinnie, konkursowo i świątecznie".

Świątecznie, gdyż zostaną wręczone nagrody dla uczestników muzycznego konkursu plastycznego a także z powodu muzyki, którą usłyszymy. Najpiękniejsze utwory związane z końcówką roku, kolorytem zimy i magią świąt ukażą się w śnieżno jazzowym płaszczu i gorącej jak muzyka latyno-amerykańska czapce. Konkursowo - gdyż wykonawcy są laureatami znakomitych międzynarodowych konkursów muzycznych. Zagoszczą ciekawe instrumenty i aż czworo wykonawców.

Dwoje muzyków - członków konkursowego big-bandu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, pianista - Tomir Śpiołek i wibrafonista Bartłomiej Sutt przybliżą najmłodszym słuchaczom jazzową harmonię i brzmienie znakomitej sekcji big-bandowej. Skrzypaczka - Karolina Sutt - laureatka wielu cenionych konkursów udowodni, że skrzypce to także znakomity instrument potrafiący przepięknie swingować i improwizować. Gospodarzem koncertu tradycyjnie będzie perkusista Piotr Sutt grający na wielu instrumentach perkusyjnych z najdalszych zakątków świata.

Na koncercie pojawią się najpiękniejsze muzyczne tematy oraz opowieści o muzyce, jazzie i tajemnicach instrumentów.
„Jazz dla najmłodszych - interaktywne koncerty dla dzieci" jest projektem finansowanym z budżetu Miasta Gdyni w ramach konkursu „Kultura w dzielnicy".

Organizator projektu: Rady Dzielnic Leszczynki i Grabówek

Wstęp wolny.