1174 (774) 2014-12-12 - 2014-12-18

Koniec roku w Teatrze Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza na ostatnie w tym roku pokazy spektakli:
- 13 grudnia, godz. 19.00
- „Pan Kot" wg „Kota w butach" A. Carter, reżyseria: Ida Bocian, obsada: Iwo Bochat. Idealna na grudniowe chłody, alternatywna, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoją cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny... Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.
Bilety: 20/30 zł;
- 20 grudnia, godz. 19.00 - „Mewa. Dziwna sztuka" wg A. Czechowa, reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Ida Bocian, Malina Chojecka, Agata Mieniuk, Małgorzata Polakowska. Tragiczna w swej istocie komedia mistrza małych obrazków obyczajowych. Cztery intrygujące kobiety wprowadzają widza w świat skomplikowanych relacji międzyludzkich. W toczonych przez bohaterów rozmowach ujawniają się ich tęsknoty, dążenia i wypełniająca ich pustka.
- 14 grudnia, godz. 12.00 - STACJA BAJEK - „Wielkie ciasto", insp. „Kowalem z Podlesia Większego" J.R.R. Tolkiena. W porze przygotowywania świątecznych słodkości zapraszamy na kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek", garść wyobraźni i szczypta dobrego humoru - to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę z nutą refleksji.
- 21 grudnia, godz. 12.00 - STACJA BAJEK - „Tancereczka i kominiarczyk", wg H. Ch. Andersena. Pełna ciepła opowieść o dzielnym kominiarczyku i pięknej tancereczce zabiera widzów w świat pełen przygód. Propozycja mądrego teatru stwarzającego magiczną atmosferę do spotkania dziecka i dorosłego, w której można porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu. Spektakl idealny nawet dla najmłodszych widzów.
STACJA BAJEK - bilety 15 zł.
Bilet w prezencie gwiazdkowym - na Święta podaruj swoim najbliższym nietypowy prezent, który na pewno ich zaskoczy! Teatr Gdynia Główna proponuje świąteczny pakiet spektaklowy - dwa bilety normalne w cenie ulgowych do wykorzystania na wybrany spektakl do końca czerwca 2015 roku. Specjalne, ręcznie przygotowane zaproszenie ucieszy w Wigilię, a potem spektakl dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Szczegóły na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl, oraz pod numerem tel. tel. 58 351 15 12.