1174 (774) 2014-12-12 - 2014-12-18

Świetny występ Mateusza Arndt w barwach Polski

W Pradze na 50 metrowej pływalni odbyły się Zawody Krajów Europy Środkowej. W mitingu wzięli udział juniorzy z Serbii, Węgier, Słowenii, Rumunii, Macedonii, Czech, Słowacji oraz Polski.

W drużynie z Polski znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Delfin Gdynia Mateusz Arndt. Zawodnik trenera Przemysława Czoków spisał się doskonale zdobywając 6 medali dla reprezentacji Polski. W indywidualnych startach był 2 na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz zdobył brązowe medale na 100 i 400 m stylem dowolnym. Na tym pierwszym dystansie był bardzo blisko poprawienia rekordu Polski juniorów do 16 lat. Czas jaki uzyskał 1:52,25 jest zaledwie o 0,19 s gorszy od rekordowego osiągnięcia byłego mistrza świata juniorów z 2009 roku Pawła Wernera. Zawodnik był najmocniejszym ogniwem polskich sztafet.

Na dystansie 4x200 m nasi reprezentanci zdobyli złoty medal, na 4x100 m stylem zmiennym zajęli 2 miejsce przegrywając z Węgrami 0,03 s. W sztafecie 4x100 m stylem dowolnym Polscy juniorzy zdobyli srebrny medal z nowym rekordem Polski (3:28,88) na ostatniej zmianie doskonale popłynął nasz zawodnik uzyskując czas 51,03. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce przegrywając z Węgrami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w reprezentacji.