1174 (774) 2014-12-12 - 2014-12-18

Weekend z Profesorem Why™ w Experymencie

Zapraszamy na weekend, podczas którego chemia i nowoczesna technologia połączą swe siły i pokażą Wam przystępną, a do tego wciągającą stronę nauki! A wszystko to dzięki wymyślonej w Gdyni grze edukacyjnej, która odniosła zwycięstwo na międzynarodowym konkursie Creative Businnes Cup w Kopenhadze.

Autorem gry jest firma CTAdventure, działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, zajmująca się wprowadzaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości do współczesnej, nowoczesnej edukacji. Polski zespół pokonał ponad 50 innych projektów i został Najbardziej Kreatywnym Przedsiębiorcą na świecie!

13 i 14 grudnia 2014 r. w Centrum Nauki EXPERYMENT wszyscy chętni goście będą mogli eksperymentować w wirtualnym laboratorium i poznawać tajniki rozszerzonej rzeczywistości.

Posłuży do tego wyjątkowa gra - Professor WhyTM Chemia. To gra komputerowa z elementami edukacji, która umożliwia wykonywanie dziesiątek eksperymentów chemicznych w bezpiecznym laboratorium, widzialnym na ekranie komputera lub poprzez rzutnik. To propozycja dla wszystkich - bez ograniczeń wiekowych!

Gra Professor WhyTM łączy obraz rzeczywisty (z kamery internetowej) z obrazem generowanym komputerowo, co pozwala na bezpieczne i przyjazne dla środowiska wykonywanie doświadczeń chemicznych. Dodatkowo, wysokiej jakości trójwymiarowa grafika do złudzenia przypomina przyrządy, substancje czy szkła z prawdziwego laboratorium chemicznego.

Aby przekonać się, że chemia to nauka prawdziwie wybuchowa i zobaczyć jak działają najnowsze pomoce edukacyjne wystarczy odwiedzić Centrum Nauki EXPERYMENT w sobotę lub niedzielę (13 lub 14 grudnia) w godzinach od 12.00 do 14.00.

Udział w pokazach gry jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Obowiązują standardowe bilety wstępu na wystawę.