Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1174 (774) 2014-12-12 - 2014-12-18

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 12 i 13 grudnia o godz. 19.00 na sztukę „Ożenić się nie mogę" Aleksandra Fredry w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego.
Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra. Czy chodzi o to, żeby się ożenić zdobywając serce i rękę ukochanej, czy raczej o to, by choć na jeden dzień zostać gwiazdą plotkarskich portali? Pieniądze, znajomości, szantaże i kompromitujące listy, to narzędzia do osiągnięcia tego celu. Ale, czy w sieci kłamstw, intryg i zamiany ról, gdzie paparazzi nie odstępują bohaterów na krok, wszystko dobrze się skończy? „Ożenić się nie mogę" Fredry to nie tylko napisana z humorem, brawurą i przewrotnością komedia o miłosnych perypetiach kilkorga bohaterów, ale przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją. To klasyka w dizajnerskim kostiumie.
14 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na „Dzień świra" Marka Koterskiego w reżyserii Tomasza Mana.
Poznaj naszego bohatera - Adasia Miauczyńskiego. Będzie Cię denerwował i wzruszał, smucił i śmieszył, ale odnajdziesz w nim siebie. Fascynująca i gorzka historia inteligenta uwikłanego w natręctwa życia codziennego, które powodują, że życie staje się koszmarem. Ale jest coś, co może go przed tym koszmarem uchronić. Miłość...
18 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na „Związek otwarty" Dario Fo i Franki Rame w reżyserii Tomasza Mana.
Zabawna komedia o małżeńskich perypetiach, intrygach i marzeniach o wolności. Autor, uhonorowany w 1997 roku Literacką Nagrodą Nobla, w zabawny sposób przedstawia trudy życia małżeńskiego. Oto ona próbuje popełnić samobójstwo, on zaś nieustannie romansuje. W końcu w imię szczerości proponuje jej tytułowy „związek otwarty", w którym każdy może robić, co chce i spotykać się z kim chce. Ona przystaje na tę propozycję. Tego on nie przewidział...
Strona internetowa: www.teatrgombrowicza.art.pl

ikona