Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
1175 (775) 2014-12-19 - 2015-01-08

Gdyńska Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem

Gdyńska Sylwestrowa Moc Przebojów z PolsatemGdynia i Gdynianie będą po raz drugi współgospodarzami zabawy sylwestrowej, pod tytułem: Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem na Skwerze Kościuszki. Jak na gospodarzy przystało starajmy się, by to wielkie wydarzenie pozostało w pamięci wszystkich uczestników i milionów telewidzów - jako wyjątkowe i udane, a przede wszystkim bezpieczne. Aby tak się stało, organizatorzy oprócz bogatego programu artystycznego z plejadą gwiazd i ich przebojami zadbali o tak istotne sprawy jak dodatkowa komunikacja miejska i SKM, konieczne zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu, o odgrodzoną strefę dla publiczności z obowiązującymi w niej ograniczeniami w zamian za przywilej oglądania imprezy z bliska i „na żywo". Przygotowali także gorącą herbatę, która otrzymać będzie można przy każdym z trzech wejść na teren sylwestrowej imprezy.

Sylwestrowa noc z Polsatem rozpocznie się już o godzinie 20.00. Na ogromnej scenie o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych wystąpią gwiazdy z Polski i nie tylko, m.in. Ewa Farna, Krzysztof Krawczyk, Loona, Stachursky, Doda, Big Cyc, Stefano Terrazzino, Kombii, chór Sound'n'Grace, Bednarek, Ewelina Lisowska, Mrozu, Ania Wyszkoni, Sylwia Grzeszczak.

Wydarzenie w tym roku odbywa się pod hasłem Sylwestrowego Rejsu Przebojów dookoła świata. Największa scena w Polsce stanie na skwerze Kościuszki, w tym samym miejscu, w którym była zlokalizowana 11 miesięcy temu. Tym razem zamieni się w statek, który zawijać będzie do kolejnych portów na obu półkulach.

Imprezę poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Anna Głogowska, Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski, Paulina Sykut-Jeżyna, Maciek Rock, Agnieszka Popielewicz oraz Darek Maciborek z radia RMF FM.
Organizatorzy przewidzieli też występ artystów znanych z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i tak w rolę Justina Biebera wcieli się Artur Chamski, Nicki Minaj zagra Marek Kaliszuk, Shakirę Katarzyna Skrzynecka, Toma Jonesa Bilguun Ariunbataar, sir Eltona Johna Paweł Tucholski, Sabrinę Maja Bohosiewicz, a Mariusz Totoszko wystąpi jako Mick Jagger.

Klif inspiruje

Partnerem imprezy jest Centrum Handlowe Klif.BEZPIECZNA NOC - BAWIMY SIĘ ODPOWIEDZIALNIE

Wejście na teren imprezy jest nieodpłatne. Bramy wejściowe zostaną otwarte o godz. 18.30 (lokalizację bram wejściowych i wyjściowych przedstawia mapa poniżej). Podczas koncertu obowiązują wszystkie zasady dotyczące imprez masowych.
 
Uczestników imprezy obowiązują następujące zakazy:
- wchodzenia i przebywania w obiekcie pod wpływem alkoholu, środków odurzających
- wnoszenia alkoholu, narkotyków, środków odurzających, przedmiotów twardych, płynów łatwopalnych, napojów, petard, fajerwerków, kul świecących i innych przedmiotów pirotechnicznych, pałek, kijów itp. mogących być narzędziami niebezpiecznej agresji.
 
Ponadto wprowadza się zakaz:
- wnoszenia broni, noży, ostrych narzędzi, itp.,
- używania „kominiarek" służących do maskowania się w celu uniemożliwienia identyfikacji przez służby porządkowe, policyjne itp.
wnoszenia i posługiwania się substancjami palnymi, żrącymi, cuchnącymi, farbującymi, itp.,
- wchodzenia do pomieszczeń zastrzeżonych dla wykonawców, organizatorów jak i obsługi bez uprawniających do tego dokumentów,
- używania wulgaryzmów,
- wywoływania zajść przy użyciu siły fizycznej,
- wprowadzania jakichkolwiek zwierząt,
- rzucania na scenę jakichkolwiek przedmiotów,
- śmiecenia,
- załatwiania potrzeb fizjologicznych poza toaletami,
- prowadzenia wszelkiej działalności handlowej i gastronomicznej bez uzgodnienia z organizatorem imprezy,
- sprzedaży, reklamowania, akwizycji oraz przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody organizatora imprezy,
- jazdy na rowerach, deskorolkach, rolkach i hulajnogach na terenie imprezy.

Jednorazowo w strefie imprezy masowej będzie mogło przebywać 35 tys. osób. Po przekroczeniu tej liczby służby porządkowe zamkną bramy i nie będą wpuszczać widzów. Wejście stanie się możliwe dopiero w momencie kiedy część widzów opuści strefę. 

W tym roku teren zabezpieczać będzie 357 pracowników ochrony, 4 karetki ratunkowe oraz 4 dwuosobowe zespoły medyczne. Warto dodać, że miasto zapewniło 3 kolejne karetki, które zapewnią niezbędną pomoc w innych częściach miasta. Ponad to, miasto opłaciło dodatkowe dyżury lekarskie w Szpitalu im. Św. Wincentego a Paulo oraz 30 dodatkowych łóżek dla osób, które będą wymagać hospitalizacji.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronach internetowych: www.bart.sopot.pl, www.sylwestrowamocprzebojow.pl oraz na terenie imprezy.

Szczegółowy regulamin imprezy

DZIECI

Znalezione na terenie dzieci będą prowadzone do punktu informacyjnego, gdzie zostanie podjęta próba kontaktu z rodzicami/opiekunami. Dlatego też ważne jest, aby dziecko miało naklejoną nalepkę bezpieczeństwa! Nalepki bezpieczeństwa rozdawać będą funkcjonariusze ochrony przy głównym wejściu na ul. 10 Lutego. Na nalepce należy wpisać imię dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu komórkowego.


DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Na terenie imprezy został wydzielony sektor dla osób z niepełnosprawnością (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Na terenie imprezy został wydzielony sektor dla osób z niepełnosprawnością (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami (łącznie 50 miejsc).
 
UWAGA! Limit wejściówek  na platformę został wyczerpany. Szczegółowe informacje pod nr tel. 58 66 88 791 lub 58 66 88 792.

FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI W NOC SYLWESTROWĄ

W związku z koncertem Sylwestrowa Moc Przebojów i koniecznością wyłączenia z ruchu wybranych ulic w Śródmieściu, w dniu 31 grudnia oraz w nocy 31 grudnia / 1 stycznia wystąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Komunikacji Miejskiej przygotował także dodatkową ofertę dla osób, które będą z sylwestrowej imprezy wracać do domów autobusami i trolejbusami.

Szczegółowe informację dotyczące komunikacji miejskiej w sylwestra pod adresem: www.gdynia.pl/aktualnosci/7490_99118.html

W nocy z 31 grudnia2014 r. na 1 stycznia 2015 r. uruchomione zostaną dodatkowe składy SKM. Od godziny 20.00 do godz. 5.00 rano na odcinku Wejherowo-Gdynia Główna i dalej w kierunku Gdańska będą jeździć co 30 minut, natomiast na odcinku Gdańsk Główny-Gdynia Cisowa co około 15 minut. W sylwestrową noc na przystanku SKM  Gdynia Główna pracować będzie 8-osobowy zespół tzw. „antyupychaczy", czyli osób, które będą pomagać w równomiernym rozmieszczeniu pasażerów wsiadających do wagonów SKM. Przypominamy, że tego dnia obowiązują standardowe opłaty za przejazd.
 
WAŻNE DLA KIEROWCÓW ZMIANY W DNIACH 19 GRUDNIA - 5 STYCZNIA

W związku z organizacją imprezy sylwestrowej w centrum miasta występować będą wyłączenia kolejnych ulic z ruchu.

Szczegółowe informację dotyczące zmian w ruchu drogowym pod adresem:
www.gdynia.pl/aktualnosci/7490_99118.html


PARKOWANIE

W związku z opisanymi powyżej zmianami organizacji ruchu, informujemy, że w dniach 30 i 31 grudnia abonamenty Strefy Płatnego Parkowania typu M (upoważniające do parkowania w rejonie Skweru Kościuszki, na ulicach wyłączonych w tych dniach z ruchu oraz objętych zakazem zatrzymywania) będą upoważniały do parkowania w odległości do 200 m od granic strefy, w której wprowadzone będą zmiany.
 
Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.
 
W związku z odbywającą się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2015 r. imprezą pn. „Sylwestrowa Moc Przebojów", z uwagi na dużą liczbę spodziewanych  gości, zwracamy się z prośbą o ograniczenie do niezbędnego minimum w ww. okresie korzystania z samochodów osobowych, szczególnie w obszarze dzielnic: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Świętego Maksymiliana, Działki Leśne. Niestosowanie się do powyższego apelu przez mieszkańców Gdyni oraz osoby spoza miasta spowoduje znaczne uciążliwości w dotarciu na teren imprezy oraz w trakcie wyjazdu po zakończonej zabawie.
 
Jednocześnie prosimy wszystkich kierowców o usunięcie pojazdów z ulic w strefie sąsiadującej z terenem imprezy masowej w dniach 29 grudnia (dotyczy ulic: Żeromskiego od Pułaskiego do Skweru Kościuszki, Skweru Kościuszki pomiędzy Świętojańską a skrzyżowaniami z ul. Żeromskiego i Borchardta), 30, 31 grudnia oraz 1 stycznia 2015. (dotyczy powyżej wskazanych ulic, a także: 10 Lutego, Abrahama, Zygmuntowskiej, Świętojańskiej (od skrzyżowania ze Skwerem w stronę ul. Pułaskiego). Ulice o ograniczeniach w ruchu objęte zostaną zakazem zatrzymywania się, pojazdy pozostawione przez właścicieli będą usuwane przez służby zabezpieczające imprezę.
 
Wszystkich gości zamierzających w dniach 31.12-1.01 odwiedzić Gdynię prosimy o korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej. Osoby, które mimo wszystko zdecydują się na wykorzystanie samochodów osobowych prosimy o korzystanie z miejsc postojowych na ul. Polskiej oraz placu w rejonie skrzyżowania ulic Witomińskiej i Bydgoskiej, a także parkingu między halą sportowo-widowiskową Gdynia Arena a Centrum Riwiera (ul. K. Górskiego). Poza ww. lokalizacjami dostępna będzie jedynie nieznaczna liczba istniejących miejsc postojowych na ulicach Śródmieścia Gdyni.
 
W związku z opisanymi powyżej zmianami organizacji ruchu, informujemy, że w dniach 30 i 31 grudnia abonamenty Strefy Płatnego Parkowania typu M (upoważniające do parkowania w rejonie Skweru Kościuszki, na ulicach wyłączonych w tych dniach z ruchu oraz objętych zakazem zatrzymywania) będą upoważniały do parkowania w odległości do 200 m od granic strefy, w której wprowadzone będą zmiany.
 
Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej raz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.


CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA I CIEKAWOSTKI

Sylwestrowa noc z Polsatem rozpocznie się już o godzinie 20.00.
 Na ogromnej scenie o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych wystąpią gwiazdy z Polski i nie tylko, m.in. Ewa Farna, Krzysztof Krawczyk, Loona, Stachursky, Doda, Big Cyc, Stefano Terrazzino, Kombii, chór Sound'n'Grace, Bednarek, Ewelina Lisowska, Mrozu, Ania Wyszkoni, Sylwia Grzeszczak. 

Wydarzenie w tym roku odbywa się pod hasłem „Sylwestrowego Rejsu Przebojów dookoła świata". Największa scena w Polsce stanęła na skwerze Kościuszki, w tym samym miejscu, w którym była zlokalizowana 12 miesięcy temu.

Imprezę poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Anna Głogowska, Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski, Paulina Sykut-Jeżyna, Maciek Rock, Agnieszka Popielewicz oraz Darek Maciborek z radia RMF FM. 

Organizatorzy przewidzieli też występ artystów znanych z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i tak w rolę Justina Biebera wcieli się Artur Chamski, Nicki Minaj zagra Marek Kaliszuk, Shakirę Katarzyna SkrzyneckaToma Jonesa Bilguun Ariunbataarsir Eltona Johna Paweł TucholskiSabrinę Maja Bohosiewicz, a Mariusz Totoszko wystąpi jako Mick Jagger.
 
Dla uczestników imprezy w Gdyni oraz widzów w całej Polsce przygotowano szereg konkursów. Jednym z nich jest zabawa dla widzów bawiących się bezpośrednio pod sceną. Pary, które przyjdą w fantazyjnych i ciekawych nakryciach głowy, mogą wygrać dwie  wycieczki w dowolne miejsce na świecie, o wartości 5000 złotych każda.
 
W „Sylwestrowy Rejs Przebojów dookoła świata" wyruszy z największa ekipa w historii. 1200 osób, 20 kamer, ściana monitorów wielkości solidnej kamienicy, scena licząca 2,5 tysiąca metrów kwadratowych i widownia o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych. Waga sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego zamontowanego na scenie to 35 ton. Cała scena oraz „miasteczko" dookoła zasilane są przez niezależne agregaty prądotwórcze - moc jaką wytworzą podczas imprezy wystarczyłaby do zasilenia średniej wielkości miasta.  
 
WSPÓLNA AKCJA MIASTA I GASTRONOMIKÓW

Miasto zaprosiło gdyńskich gastronomików i kupców z terenu Śródmieścia do wspólnego świętowania nadejścia nowego roku. Odpowiedziało 40 podmiotów, które przez całą sylwestrową noc będą prowadziły działalność gospodarczą nie tylko w swoich lokalach, ale też i przed nimi. W zamian miasto zwolniło ich z opłaty za zajęcie pasa drogowego. Organizatorzy mają nadzieję, że wzorem ubiegłorocznego sylwestra pozwoli to licznym gościom na kontynuowanie zabawy do białego rana.
 

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.

plan imprezy sylwestrowa moc przebojów 2014 w Gdyni do pobrania

Plan graficzny imprezy Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem