1177 (777) 2015-01-16 - 2015-01-22

Chroń swoją markę! – szkolenie w PPNT Gdynia

Planujesz założyć firmę i chcesz, aby jej nazwa i logotyp były chronione? Nie jesteś pewien, czy stworzone przez Ciebie oznaczenie nie jest zbyt zbliżone do tego, którym posługuje się inny podmiot? Odpowiedź na nurtujące Cię pytania dotyczące ochrony marki uzyskasz podczas szkolenia pt. „Ochrona znaków towarowych" organizowanego przez Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Szkolenie będzie dwuczęściowe. Pierwsza, teoretyczna część szkolenia odbędzie się we wtorek, 27 stycznia 2015 r. o godz. 10.00.
Druga część szkolenia odbędzie się w lutym. Będą to warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się gdzie i jak szukać informacji o zgłoszonych do ochrony i chronionych znakach towarowych.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
W programie I części szkolenia m.in.:
- zdolność znaku towarowego do ochrony;
- rodzaje znaków towarowych;
- klasyfikacja nicejska;
- zgłoszenie znaku w procedurze krajowej, regionalnej (znak wspólnotowy), międzynarodowej;
- ocena podobieństwa znaków;
- kolizje i naruszenia praw wyłącznych.
Po szkoleniu Ośrodek zaprasza na bezpłatne konsultacje w kwestiach związanych z tematem przewodnim wydarzenia - i nie tylko.
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Centrum Konferencyjne, Budynek III, Sala D.

Rejestracja: internetowa poprzez stronę www.roip.evenea.pl do 26.01.2015 r.

Więcej informacji: Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym GDYNIA, al. Zwycięstwa 96/98, pok. H128 w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia, e-mail: patent@ppnt.gdynia.pl, tel. 58 698 21 98/97.
Strona internetowa: www.ppnt.pl/informacja-patentowa