1177 (777) 2015-01-16 - 2015-01-22

Głosujmy na gdyńską iluminację świąteczną - najlepszą na Pomorzu

Gdynia po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się" na najpiękniejszą iluminację świąteczną w Polsce, organizowanego przez Grupę ENERGA.
Do 23 stycznia trwa ogólnopolska część plebiscytu. Na triumfatora czeka ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie zestaw nowoczesnego, energooszczędnego sprzętu AGD o wartości ponad 10.000 zł., który Urząd Miasta przeznaczy na wybrany przez siebie cel społeczny.

Głosować można na stronie:
http://www.polskatimes.pl/plebiscyt/karta/gdynia-wojewodztwo-pomorskie,25397,1350225,t,id,kid.html

Zwycięzca plebiscytu zostanie wybrany spośród 16 miast. Głosować można codziennie.

Na co głosujemy?
Ulicę Świętojańską, a także ul. 10 Lutego ozdabiają charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane logo miasta) w kolorze białym i niebieskim. Oświetlone są także korony drzew wzdłuż ul. Świętojańskiej - na niebiesko, a wzdłuż ul. Starowiejskiej świecą kolorem białym. Podobnie jak w poprzednich latach świetlna iluminacja pojawiła się na fontannie na al. Jana Pawła II. Pobliskie latarnie otrzymały specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka, a ledowe „węże" oplotły konary i pnie okolicznych drzew. Jest to w istocie zimowy salon Gdyni. Żywą choinkę przy gdyńskim magistracie ozdabiają ledowe światełka. Dodatkowo wokół drzewka ustawiono zewnętrzne oprawy oświetleniowe, które nadają choince niebieską poświatę.
Druga choinka (sztuczna) stoi przy Placu Kaszubskim, który w rejonie „ławeczki Kaszubów" znajduje się pod świetlnym baldachimem. Ledowe światełka i „węże" uzupełniają niebieskie gwiazdy.
Nowym akcentem tegorocznych świątecznych iluminacji są piękne żagle, które witają gości na wjeździe do Gdyni od strony Sopotu oraz na Węźle Św. Maksymiliana. Żagle - podobnie jak w ubiegłym roku - są także na rondzie Konstytucji.