1177 (777) 2015-01-16 - 2015-01-22

Musicalomania - poznaj historię musicalu od kulis

MUSICALOMANIA to nowy projekt Teatru Muzycznego w Gdyni, który swoją odsłonę będzie mieć raz w miesiącu. Opowiadaniom eksperta, Jerzego Snakowskiego, towarzyszyć będą występy artystów Teatru Muzycznego.
Historia musicalu jest niemniej pasjonująca, niż historie, które przedstawia. Będzie można przekonać się o tym w trakcie cyklu niedzielnych spotkań rozrywkowo - edukacyjnych.
Wielbiciele musicalu, niezależnie od wieku, którzy cenią mądrą rozrywkę i lubią poszerzać swe horyzonty na pewno będą się świetnie bawić.
Pierwsze spotkanie w niedzielę, 18 stycznia o godz. 12.00 na Nowej Scenie teatru.
Pierwsze spotkanie musi być o początku. O tym skąd wziął się musical. Po co? Dla kogo? I czy to możliwe, że zawdzięczamy go Krzysztofowi Kolumbowi? W poszukiwaniu źródeł zajrzymy do Paryża połowy XIX wieku. Posłuchamy wiedeńskiej muzyki czasów Franciszka Józefa. A wbrew temu, co widać na mapach może okazać się, że nowojorski Broadway ma swój początek w Nowym Orleanie. Jako pierwsi ogłosimy nieznaną jeszcze teorię Wielkiego Wybuchu Musicalowego, która być może wytłumaczy ogromną popularność musicalu na całym świecie. W poszukiwaniu genezy musicalu posłuchamy fragmentów operetek, „West Side Story", „Kabaretu", i „42nd Street".
Informacja i rezerwacja biletów: tel. 58 661 60 00.