1177 (777) 2015-01-16 - 2015-01-22

Muzeum Emigracji czeka na prace konkursowe

Do 6 lutego 2015 r. Muzeum Emigracji w Gdyni wydłużyło termin zgłoszeń w konkursie o nagrodę Pawła E. Strzeleckiego „Człowiek ponad granicami" - na najlepszy reportaż filmowy lub fotograficzny poświęcony tematyce migracji. Stało się tak za sprawą dużej ilości zapytań ze strony uczestników, a także niedawnej przeprowadzki biura Muzeum i obawom o dotarcie prac konkursowych na czas i pod odpowiedni adres - do Gdyni, na ul. Polską 1.
Do tego momentu nadesłane zostały już reportaże z wielu zakątków świata - m.in. Boliwii, Gruzji, Palestyny, Indii. Organizatorzy mają nadzieję, że przesunięty termin pozwoli przesłać prace wszystkim zainteresowanym. Przypominamy, że główna nagroda to 5 tysięcy złotych i szansa zaprezentowania pracy na największym festiwalu podróżniczym w kraju - Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy". Konkurs „Człowiek ponad granicami" skierowany jest do Polaków w kraju i za granicą, którzy podczas podróży spotkali migranta, którego historia warta jest przedstawienia szerszej publiczności. Poprzez konkurs Muzeum chce opowiedzieć o ludziach, którzy konfrontują się z nowym, odnajdują w obcym języku, kulturze, nowym klimacie, czasem diametralnie innych realiach ekonomicznych.
Reportaże o ich trudnościach, sukcesach, emocjach przedstawiające indywidualnych bohaterów bądź szerszą problematykę oceniać będzie znana podróżniczka i reporterka Monika Witkowska, wielokrotnie nagradzany fotograf Filip Ćwik, laureat World Press Photo 2011 oraz dyrektor gdyńskiego Muzeum, Karolina Grabowicz-Matyjas.