Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1177 (777) 2015-01-16 - 2015-01-22

Remont hal targowych dobiega końca

Remont kompleksu gdyńskich hal targowych trwa nieprzerwanie od kilkunastu miesięcy i widać kolejne efekty. W tym czasie prace zostały przeprowadzone w podziemiach, a także na dachach hal płaskiej i rybnej. Odnowiono elewację od strony ulicy Wójta Radtkego, najbardziej reprezentacyjnego budynku - Hal Łukowych.
Wszystkie prace mają na celu przywrócenie przedwojennego wyglądu hali. Między innymi pomalowano ściany i wymieniono okna. Renowacji zostały poddane również historyczne drzwi. Tym co zwraca szczególnie uwagę jest wcześniej wyremontowany dach z przeszkleniami, oraz napis „Hale Targowe m. Gdyni", który wygląda jak w przeszłości.
Wszystkie prace według koncepcji biura architekta Andrzeja Bomerskiego, były konsultowane z konserwatorem zabytków. Jedyne co zmieniono, to oświetlenie. Pod charakterystycznym napisem zostały zamontowane energooszczędne żarówki led.