1177 (777) 2015-01-16 - 2015-01-22

W Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza:
- w piątek, 16 stycznia o godz. 16.30 - na pokaz 3 premierowych filmów „Archeologiczna podróż do Peru". Amazonas to prowincja w Północnym Peru, gdzie od kilku lat archeolog i podróżnik Katarzyna Masin poszukuje stanowisk archeologicznych bardzo słabo poznanej prekolombijskiej kultury Chachapoyas zamieszkującej kiedyś ten obszar. W programie: „Domy Zmarłych", „Zaginione Miasto" i „Sarkofag".
Sala, I p.
- w sobotę, 17 stycznia o godz. 16.00 - na spotkanie z cyklu „Mistrzowie pióra" - z wybitnymi osobistościami świata pióra.
InfoBox, który zdążył już przyzwyczaić gdynian do wielu ciekawych i odważnych inicjatyw promujących kulturę, od stycznia stanie się także miejscem otwartych spotkań z Mistrzami Pióra.
Cykl otwiera Maciej Siembieda - wybitny dziennikarz i reportażysta, autor kilkuset tekstów publikowanych m.in. w „Polityce" i „Kulturze" (Paryż) oraz czterech zbiorów reportaży i prywatnej książki o ich pisaniu. Redaktor naczelny znaczących polskich gazet regionalnych, między innymi „Dziennika Bałtyckiego". Organizator cyklu - Centrum Sztuki Pisania jest finalistą projektu „Gdyński Biznesplan 2014".
Sala, I p.
Wystawy:
do 18 stycznia
- Wystawa prac dyplomowych o tematyce gdyńskiej, studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
19 - 30 stycznia - „Bez pośpiechu - opowieści z ulic i podwórek" - prawie 120 zdjęć wykonanych tylko za pomocą telefonów komórkowych, pokazujących miejską codzienność przez pryzmat zamyślenia, zatrzymania i wyciszenia. Ponad czterdziestu, obserwowanych w Internecie przez ponad 1,5 miliona osób, mistrzów fotografii mobilnej z USA, Niemiec, Włoch czy Łotwy oraz uznani rodzimi autorzy, w tym bardzo silna grupa przedstawicieli Trójmiasta.
To pierwsza taka wystawa w Polsce, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć fotografie ponad 40 fotografów, których twórczość podziwiać można przede wszystkim na ekranach telefonów, za pośrednictwem zyskującego coraz większą popularność Instagrama. Ta, skupiająca około 300 milionów użytkowników z całego świata, aplikacja pozwala na natychmiastową publikację w Internecie zdjęć wykonanych aparatem wbudowanym w telefon.