Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1178 (778) 2015-01-23 - 2015-01-29

Gdynia w kalejdoskopie historii

Rada Dzielnicy Wzgórze Świętego Maksymiliana i Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni zapraszają w czwartek, 29 stycznia o godz. 17.00 do Franciszkańskiego Centrum Kultury w Gdyni, ul. Ujejskiego 40, wszystkich miłośników miasta na spektakl pt. „Gdynia w kalejdoskopie historii".
Widowisko, które zintegrowało na scenie uczniów gdyńskich szkół, będzie spotkaniem słowa, muzyki, fotografii, mody i ruchu, a wszystko po to, aby pokazać fenomen miasta, Gdyni. Taka wielość i bogactwo w jednej formie możliwe są dzięki kalejdoskopowi, w którym mienią się i wirują fakty, ludzie, emocje. Wszystko się zmienia - nasza Gdynia też - jak mówi na początku jeden z bohaterów...
Celem tego wyjątkowego projektu jest przypomnienie starszym i pokazanie młodszym gdynianom - jak wyglądało życie w Gdyni w jej pierwszych latach, w okresie międzywojennym z emigracją w tle, i później, gdy miasto nasze kwitło już pełną wiosną.

ikona